2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

İŞSİZLİK VE SENDİKASIZLAŞMA ÇIĞ GİBİ BÜYÜRKEN SUSAN ADAM KONUŞTU: ”ZAM İÇİN TEMMUZU BEKLEMENİN ANLAMI YOK, AÇIKLANAN ENFLASYONU ASGARİ ÜCRETLİYE VERSİNLER”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İŞSİZLİK VE SENDİKASIZLAŞMA ÇIĞ GİBİ BÜYÜRKEN SUSAN ADAM KONUŞTU: ”ZAM İÇİN TEMMUZU BEKLEMENİN ANLAMI YOK, AÇIKLANAN ENFLASYONU ASGARİ ÜCRETLİYE VERSİNLER”

Eklenme : 01.05.2022 - 13:26

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Çelenk bıraktıktan sonra açıklamalarda bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Bugün 81 vilayette, 5 bölgemizde 424 sendikamız, 30 bin aktif temsilcimizle beraber ana temamız ‘hayat pahalılığı, örgütlenme’. Bu saatte Türkiye’nin bütün alanlarında arkadaşlarımız hayat pahalılığını, örgütlenmeyi anlatacak. Türk-İş her siyasi görüşten, her düşünceden, her takımı tutan topluluktan oluşan bir devasa bir kurum. 70 senedir, ülkeden yana olduk, emekliden yana olduk, emekçiden yana olduk, işçiden yana olduk. Mazlumdan yana olduk. Türk bunu sürdürmeye devam edecektir” dedi.

 

AÇIKLANAN ENFLASYONU ASGARİ ÜCRETLİYE VERSİNLER

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre gazetecilerin asgari ücrete ara zamla alakalı sorduğu soruyu yanıtlayan Atalay, “Asgari ücret için temmuzu beklemenin bir anlamı yok. Aralık ayını beklemenin de bir anlamı yok. Her ayın 4’ünde bundan 3 gün sonra enflasyon açıklanacak. O açıklanan enflasyonu asgari ücretliye versinler, emekliye versinler, işçinin tamamına her ay versinler. Haziran’ı falan beklemenin bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları