KÜÇÜKKAYA HARCANIYOR MU? OTEL GÖRÜNTÜLERİ VE YILDIRIM’IN MODERATÖR, İMAMOĞLU İLE GİZLİCE GÖRÜŞTÜ İDDİALARI SON 5 GÜNDE NELER YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » KÜÇÜKKAYA HARCANIYOR MU? OTEL GÖRÜNTÜLERİ VE YILDIRIM’IN MODERATÖR, İMAMOĞLU İLE GİZLİCE GÖRÜŞTÜ İDDİALARI SON 5 GÜNDE NELER YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR

18.06.2019 - 21:07

KÜÇÜKKAYA HARCANIYOR MU? OTEL GÖRÜNTÜLERİ VE YILDIRIM’IN MODERATÖR, İMAMOĞLU İLE GİZLİCE GÖRÜŞTÜ İDDİALARI SON 5 GÜNDE NELER YAPILABİLECEĞİNİ GÖSTERİYOR

Yıldırım, Küçükkaya’yı suçladı ama 4 gün önceki açıklamayı unuttu

Binali Yıldırım, ortak yayın öncesi İsmail Küçükkaya ile Ekrem İmamoğlu’nun buluştuğu iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Ben buradan Ekrem İmamoğlu’na, rakibime soruyorum; Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız?” diye konuştu. Yıldırım, Küçükkaya’nın 14 Haziran’da yayınladığı videoya neden cevap vermediği ise merak konusu.

Binali Yıldırım, Ordulular buluşması sonrasında soruları yanıtladı. Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın ortak yayın öncesi bir otelde görüştüğü iddialarını yineledi.

Yıldırım, konuşmasında, “Ben buradan Ekrem İmamoğlu’na, rakibime soruyorum; Böyle bir görüşmeyi neden benimle ve kamuoyuyla paylaşmadınız?” ifadelerini kullandı.

Oysa İsmail Küçükkaya 14 Haziran’da Twitter hesabından yayınladığı bir videoda Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım ile konuştuğunu duyurmuştu

Öte yandan Odatv’de yer alan habere göre tartışmanın fitilini dün akşam Habertürk yazarı Nagehan Alçı ateşledi. Alçı, katıldığı programda, “Yayından 1-2 gün önce, Ekrem İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya’nın bir otelde buluştuğu iddia ediliyor” dedi.

Murat Ongun yaşanan süreci özetle şöyle anlattı:

“Çarşamba akşamı, İsmail Küçükkaya bizi aradı. Yayının formatına dair bizimle ve Binali Yıldırım’la konuşmak istediğini iletti. Biz de Perşembe günü Taksim’deki The Marmara Hotel’de ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı bir basın toplantısı gerçekleştireceğimizi, o toplantı sonrası görüşebileceğimizi ilettik. O gün o otelde buluştuk. Ekrem İmamoğlu, Necati Özkan, Şükrü Küçükşahin ve ben o buluşmada vardım. Küçükkaya bize 15’er soru soracağını, 3’er dakikalık süre tanıyacağını ve formatın nasıl olacağını anlattı. Bu çizgide yapılan görüşme sonrası, İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım ile de görüşeceğini ve bir değişiklik olursa bizi bilgilendireceğini, belirtti. Kendisi dönmeyince, Cumartesi günü ben aradım İsmail Küçükkaya’yı. Küçükkaya da Binali Yıldırım’la telefonda görüştüğünü ve Yıldırım’ın da ‘Neyi, nasıl sorarsan sor; sana güveniyoruz’ dediğini iletti. Engin Altay ve Mahir Ünal da bu görüşmelerin olacağını biliyordu. Nagehan Alçı’nın sanki gizemli bir olaymış gibi deklare ettiği buluşma budur.”

KÜÇÜKKAYA: İKİSİNİN DE KURMAYLARIYLA TEMASA GEÇTİM

İsmail Küçükkaya ise, konuyla ilgili yaptığı açıklamada iki tarafa da soru vermediğini belirterek şunları kaydetti:

“Sizden bir isteğimiz var dediler Engin Altay ile Mahir Ünal. Her iki belediye başkanıyla görüşmenizi istiyoruz dediler. Zorlu süreç, pek çok parametre olduğunu söylediler. İki belediye başkan adayıyla görüşmeniz gerekiyor dediler. Ben de tamam dedim. Şimdi iki partinin görevlendirdiği genel başkan yardımcılarıyla moderatörün yaptığı konuşma gidip formatı onlara anlatmaktı. Hemen ikisinin de kurmaylarıyla temasa geçtim. Önce Binali Yıldırım’ın kurmayıyla acil görüşelim dedik. Binali Yıldırım’ın danışmanıyla oturduk. Yaptığımız görüşmeyi ve varılan mutabakatı anlattım. 3 dakika meselesi onay aldı, 18 soru, süre konusunda mutabakata varıldı.”

YILDIRIM’IN DANIŞMANI: 15-20 DAKİKA KADAR KONUŞTUK

Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ben bu moderatör açıklandıktan sonra hem Salı günü İsmail Bey’le görüştüm, oturduk bir 15-20 dakika kadar konuştuk. Programın detayı ve konu başlıklarıyla ilgili herhangi bir şey görüşmedik. İsmail Bey konuyla ilgili hazırlık yapacağını söyledi.”

Sertbaş ayrıca, Küçükkaya’nın Binali Yıldırım’la da telefonda konuştuğunu söyledi.

SABAH GÖRÜNTÜLERİ MANŞET YAPTI

Alçı’nın iddiasının ardından konunun tüm tarafları açıklama yaptı. Ancak, bugün skandal bir gelişme yaşandı.

Hükümete yakın Sabah gazetesi bugün İsmail Küçükkaya’nın otele girişine ve otelin asansörüne bindiği anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntülerini yayımladı!

Mahmut Övür imzalı haberde, “O otelde ne konuştunuz” başlığı kullanıldı.

Görüntüler yandaş medyanın hemen her kurumunda yayımlanmaya başlandı!

GÖRÜNTÜLERİ KİM VERDİ

Asıl tartışılması gereken ise; bu görüntüleri Sabah gazetesine kim verdi?

Öyle ya otellerin girişlerine ait görüntüler özel hayata dair. Güvenlik kamerası kayıtlarına, bir suç olduğunda İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik kurumları gidip alabiliyor!

Hangi suç konusu var da bir görevli gidip otelden görüntüler aldı! Hangi hakla, yandaş medyaya servis edildi?

İçişleri Bakanlığına bağlı çalışan bu görevliler, devletin memuru mu, yandaş medyanın elemanı mı, yoksa bir siyasi partinin neferi mi?

Bütün bu olan bitene ses çıkarmayan, izin ve hatta talimat veren yöneticiler kendilerini kanunlardan bağımsız mı görüyor?

FETÖ TAKTİĞİNİ UYGULUYORLAR

Sabah gazetesinin, bugün yaptığı daha önce de FETÖ yapıyordu! Hedefine koyduğu isimlerin görüntülerini çekiyor, gittikleri yerlere ait güvenlik kameralarının arşivlerini topluyorlardı.

Kendilerine ait medyadan yayımlayarak, kriminalize etmeye çabalıyordu!

Bugün sözümüz ona FETÖ tasfiye edildi…

Demek ki bazıları yıllarıdır beraber yürüdükleri FETÖ’cülerden bir şeyler öğrenmiş ve bunu unutmamışlar!

Dünün kumpasçı emniyetçilerinin, İçişleri Bakanlığı’na bağlı görevlilerin yerine bugün başkaları gelmiş! Ama yöntemleri değişmemiş. Hala insanların hayatına dair görüntülerini, hak ve yetkilerini aşarak toplayıp, utanmadan manşet yapabiliyorlar!

Asıl endişelendiren ise, FETÖ’nün taktiğini utanmadan hala kullananlara sorumlular tarafından ne tek kelime ediliyor ne de o görüntüleri alıp servis edilenlere soruşturma açılıyor!

Demek oluyor ki devleti dün de birileri içten kemiriyordu, bugün birileri içten kemiriyor!

“BUNU KAMUOYUNDAN GİZLEMİŞ OLMALARI DA AYRICA BİR FELAKETTİR”

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da konuya dair açıklama yaptı.

“Ortak canlı yayının moderatörü İsmail Küçükkaya’nın Ekrem İmamoğlu ile bir otelde bir iki gün önce görüşme yaptığı, ancak sizle bir görüşme yapılmadığı iddia edilmişti. Siz bir görüşme yaptınız mı? Yüz yüze ya da telefonla, talep o taraftan mı geldi, İmamoğlu ile görüşmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?”sorusuna Binali Yıldırım, “CHP adayı rakibim Ekrem Bey’in bütün Türkiye’nin beklediği tarihi buluşma öncesi yüz yüze bir otelde danışmanlarıyla birlikte bir araya gelmiş olması gayri ahlaki bir durumdur. Bunu kamuoyundan gizlemiş olmaları da ayrıca bir felakettir. Madem iki aday var. Beraber yayın yapacağız. Adayın biriyle yüz yüze aynı mekanda bir araya gelip konuşulması ve diğer adaydan bunun esirgenmesi konuşulmamasının ne anlama geldiğini ben kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye cevap verdi.

“BURADA GAYRİMEŞRU DURUM VARDIR”

“İsmail Küçükkaya tarafından size bir talep gelmedi mi?” sorusuna ise Yıldırım, “Hayır yüz yüze görüşme talebi gelmedi. Telefonda görüştük. Ancak bana yüz yüze görüştüğü yönünde de bir bilgi vermedi. Telefonla konuştuklarımız ayrı bir mesele. Orada da yayınla ilgili başarılar diledik. O kadar. O detaylar çok uzun, onlara girmeyeyim. Aslında iki telefon görüşmesi var. Birincisi moderatör belli olduktan sonra aradım tebrik ettim. İkincisi görüşmede Ekrem İmamoğlu’nun benimle görüşmesi gerekecekti, parti yetkilileri böyle karar vermişti. Ancak ben o telefonu bekledim gelmedi. Arkadaşlarımız dedi ki, ‘Ekrem İmamoğlu ile görüşmüş, sizinle görüşmedi mi?’. ‘Yok’ dedim. Tekrar kendisine bilgi verildi. Aradı telefonla görüştük. Ama bunun önemi yok. Önemli olan yayından iki gün önce aynı mekanda moderatör ile rakip adayın danışmanlarının da bulunduğu bir toplantıda bir araya gelmiş olması ve benimle böyle bir toplantı yapılmamasıdır. Burada açıkça eşitsizlik vardır. Burada gayrimeşru durum vardır. Ben Ekrem İmamoğlu’na buradan sesleniyorum. Böyle bir görüşmeyi neden kamuoyuyla paylaşmadınız? Neden kamuoyundan gizlediniz? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum. Moderatör İsmail Küçükkaya, ‘2-3 dakika bu görüşme sürdü’ dedi. Gerçekte bu görüşme ne kadar sürmüştür? Onu da kamuoyuyla paylaşmasını bekliyoruz” yanıtını verdi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :