İSTANBUL SEÇİMİ ÖNCESİ BÜTÜN KOZLAR KULLANILIYOR. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ŞİMDİ DE İMAMOĞLU’NUN BEYLİKDÜZÜ DÖNEMİNİ İNCELEMEYE ALDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » İSTANBUL SEÇİMİ ÖNCESİ BÜTÜN KOZLAR KULLANILIYOR. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ŞİMDİ DE İMAMOĞLU’NUN BEYLİKDÜZÜ DÖNEMİNİ İNCELEMEYE ALDI

11.06.2019 - 8:28

İSTANBUL SEÇİMİ ÖNCESİ BÜTÜN KOZLAR KULLANILIYOR. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ŞİMDİ DE İMAMOĞLU’NUN BEYLİKDÜZÜ DÖNEMİNİ İNCELEMEYE ALDI

 

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’ün aktardığına göre, İmamoğlu’nun belediye başkanlığı dönemini 15 kişilik bir ekip yürütüyor.

Öztürk’ün bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun her şeyini araştırıyorlar. Hem öyle bir araştırma ki öyle-böyle değil. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan inceleme ve soruşturma dosyaları İmamoğlu’nun lehine sonuçlanmış olanlar arşivden çıkarıldı ve bu kez farklı müfettişler tarafından yeniden inceleniyor.

Mevcut dosyalara göre Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı döneminde açığı bulunamadı ama adaylık döneminde bulmak ve onu da seçim öncesi patlatmak için yoğun bir çaba gösteriliyor. Seçim dönemine kadar bulunamazsa da, başkan seçilmesi halinde bu kez başkanlığının düşürülmesi için gündeme getirilecek.

Bayram öncesi Beylikdüzü Belediyesi’nde çalışmaya başlayan bir mülkiye müfettişi, 15 kişilik teknik bir ekiple özel bir çalışma yürütüyor ve Ekrem İmamoğlu’nun son 5 yıllık başkanlık dönemindeki her şeyi araştırıyor. Beylikdüzü’nün CHP’li yeni Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İmamoğlu döneminde başkan yardımcısıydı. Çalık, durumu şöyle anlattı:

“Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yaklaşık yüzde 80’lik bölümü incelemeye tabi tutuluyor. Bunlar arasında iç yazışmalar, imar uygulamaları, insan kaynakları iş ve işlemleri kısaca Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı döneminde yapılan her konu araştırılıyor. Yargıya intikal ettirilip belediyemiz lehine sonuçlanan konuların dosyaları da yeniden didik didik ediliyor. Çalışmalar hemen bitecek gibi değil.”

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :