19 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

İSTANBUL’DA CENAZELER İBB’NİN OTOBÜSLERİYLE TAŞINMAYA BAŞLANDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » İSTANBUL’DA CENAZELER İBB’NİN OTOBÜSLERİYLE TAŞINMAYA BAŞLANDI

Eklenme : 27.11.2020 - 8:30

İSTANBUL’DA CENAZELER İBB’NİN OTOBÜSLERİYLE TAŞINMAYA BAŞLANDI

 

İstanbul’da korkutan görüntü! Cenazeler İBB otobüsüyle taşındı

İBB Mezarlıklar Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İstanbul’da bulaşıcı hastalık nedeniyle bugün 231 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan İstanbul’da bir ilk yaşandı. Cenazelerin İBB’nin otobüs bagajında taşıdığı görüntülendi.

 

İstanbul’da 26 Kasım itibariyle “bulaşıcı hastalık” kodu ile sağlık kurumlarından İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı’na bildirilen vefat sayısı 231 oldu. İstanbul’da bugün toplam 493 kişi vefat etti.

 

OTOBÜS BAGAJLARINDA TAŞINDI

Sözcü’den Batuhan Serim’in haberine göre Kilyos Mezarlığı’nda yeni defnedilmiş cenazelerin mezarları, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilmeyi bekleyen tabutların ve Alibeyköy Gasilhanesi’nde bekleyen cenazeler ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) otobüslerinin bagajında taşınan tabutlar dikkat çekti.

Bugün 231 kişinin bulaşıcı hastalıktan yaşamını yitirdiği İstanbul’da gasilhane görüntüleri ortaya çıktı.

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, Mezarlıklar Daire Başkanlığı Küçükçekmece Mezarlıklar Gasilhanesi önünden görüntüler paylaştı. Paylaşılan görüntüde yıkanmayı bekleyen cenazeler görüldü. Çok sayıda vatandaşın sıra beklediği görüntülere yansıdı.

İbrahim Özkan ise, “Lütfen tedbiri elden bırakmayalım. Maske-Mesafe-Temizlik” uyarısında bulundu.

 

İMAMOĞLU GÜNDEME GETİRMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir süredir İstanbul’da bulaşıcı hastalıktan yaşanan günlük ölümlerin sayısını paylaşıyordu.

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelindeki toplam Covid-19 ölümlerinin sayısından daha fazla ölümün İstanbul’da gerçekleşmesi üzerine açıklanan corona verilerinin güvenirliğine ilişkin tartışmalar başlamıştı.

KOCA İDDİALARA CEVAP VERMİŞTİ

Bu konu dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sorulmuştu. Bakan Koca, *Bizim bu dönemde vatandaşa verdiğimiz tüm rakamların doğru olduğunu söylemek istiyorum. Herkes bu noktada, 83 milyon kişi ve yöneticiler, üzerine düşeni yapmak konusunda gayret içinde olmalı. Herkes icraata odaklanmalı” demişti.

TABLODA DİKKAT ÇEKEN ARTIŞ

İstanbul’daki vefat sayılarında dikkat çeken artış tabloya da yansıdı. 2019 yılına göre bu yıl ölüm sayısında büyük bir fark gözlendi.

Kasım 2019 – Kasım 2020 İstanbul vefat sayıları

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları