İSTANBUL’DA MUHARREM İNCE YA DA GÜRSEL TEKİN, ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ GÜNDEMDE

Ana Sayfa » GÜNCEL » İSTANBUL’DA MUHARREM İNCE YA DA GÜRSEL TEKİN, ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ GÜNDEMDE

05.10.2018 - 9:57

İSTANBUL’DA MUHARREM İNCE YA DA GÜRSEL TEKİN, ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ GÜNDEMDE

CHP’de yerel seçimler için İstanbul’da Muharrem İnce ve Gürsel Tekin isimleri geçerken, Ankara’da adayın eski belediye başkan adayı Mansur Yavaş’ın gündemde olduğu belirtildi.

Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın kulis haberine göre CHP’nin Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için büyükşehirlerdeki aday yönelimi belli olmaya başladı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “AK Parti’nin 25 yıllık İstanbul saltanatını yıkan birisi doğal cumhurbaşkanı adayıdır” demişti. Genel sekreter Akif Hamzaçebi ise İstanbul için adaylığını açıklamıştı. Kulislerde öne çıkan diğer isimlerin Gürsel Tekin ve Ümit Boyner olduğu belirtiliyor.

Sarıgül’ün Eyüpsultan’a

CHP’de dönem dönem farklı adaylıklarla gündeme gelen Mustafa Sarıgül’ün isminin de Eyüpsultan belediyesi için geçtiği, eski genel başkan yardımcısı Yasemin Öney’in Beşiktaş’a aday olabileceği konuşuluyor.

Yavaş İYİ Parti’yle ortak aday olmak istiyor

Ankara’da ise CHP, 2014’te de belediye başkan adayı olarak gösterdiği Mansur Yavaş’ı tekrar aday olarak göstermeye hazırlanıyor. Yavaş’ın CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak seçime girmek istediği belirtilirken, Eski Ankara gücü başkanı Cengiz Topel Yıldırım da düşünülen isimler arasında.

İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu bir daha aday olmayacağını açıklamıştı. Kocaoğlu’nun yerine aday olarak İzmir Milletvekili Kamil Oktay Sındır, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve işadamı Hasan Bayraklı isimleri geçiyor. En güçlü adayın ise 1999’dan beri Narlıdere Belediye Başkanı olan Abdül Batur olduğu belirtildi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :