27 Kasım 2021 - Hoş geldiniz

İŞTE CHP’DE ŞİŞLİ, BEŞİKTAŞ, ATAŞEHİR, BEYLİKDÜZÜ, BEYKOZ VE KARTAL İÇİN SON KULİS BİLGİLERİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İŞTE CHP’DE ŞİŞLİ, BEŞİKTAŞ, ATAŞEHİR, BEYLİKDÜZÜ, BEYKOZ VE KARTAL İÇİN SON KULİS BİLGİLERİ

Eklenme : 18.12.2018 - 10:15

İŞTE CHP’DE ŞİŞLİ, BEŞİKTAŞ, ATAŞEHİR, BEYLİKDÜZÜ, BEYKOZ VE KARTAL İÇİN SON KULİS BİLGİLERİ

CHP’de bugün yapılacak Parti Meclis öncesi, İstanbul’un ilçeleri için öne çıkan isimler de kulislerde konuşulmaya başladı.

İYİ Parti ile yapılan ittifak görüşmelerinin ardından CHP aday çıkaracağı il ve ilçeler için ince eleyip sık dokuyor. Bugün yapılacak olan PM toplantısının ardından 400 ilçe adayının açıklanacağı belirtiliyor.

BEYLİKDÜZÜ

İstanbul’da ismi açıklanacak olan Ekrem İmamoğlu’nun yerine, yardımcısı Mehmet Murat Çalık’ın Beylikdüzü’ne aday gösterileceği ve adaylığının bugün duyurulacağı öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Ali Acar’ın haberine göre, CHP kulislerinde İmamoğlu’nun İstanbul’da 10 ilçenin daha belediye başkan adayını belirlemek istediği konuşulurken, parti yönetiminin ise 3 ya da 4 ilçenin belediye başkan adayını belirlemesini istediği belirtiliyor. İstanbul’un ilçeleri için genel merkezin yaptırdığı anket çalışması bir hafta daha uzatılarak cuma günü sonlanacak.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye borçları ve yatırım grafiği üzerine yaptırdığı çalışmanın da, aday belirleme sürecinde etkili olacağı ve borçlu belediyelerin başkanlarının büyük bölümünün aday gösterilmeyeceği kaydedildi.

ŞİŞLİ, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ VE ADALAR

CHP, ittifakın ardından bazı illerde oluşan tepkilere karşı çözüm ararken yeni tartışmaların yaşanmaması için de denge formülleri bulmaya çalışıyor. CHP’de Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eski başkan Mustafa Sarıgülarasındaki gerginlik nedeniyle bölgeye ağabey formülü olarak eski İl Başkanı Cemal Canpolat’ın isminin öne çıktığı ve geçtiğimiz cumartesi günü Canpolat ile Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da yaklaşık bir saat baş başa görüşmesi aday gösterileceği iddialarını güçlendiriyor.

Kılıçdaroğlu’nun Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yü Adalar’a yönlendirelebileceği söylenirken, Beşiktaş için Leyla Ünver ve Beykoz için Akif Hamzaçebi isminin ağırlık kazandığı belirtiliyor.

ONURSAL ADIGÜZEL

CHP’de Kartal için MYK ve PM Üyesi Onursal Adıgüzel’in de adaylık için nabız yokladığı ileri sürüldü.

BATTAL İLGEZDİ

Ataşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday olan Battal İlgezdi de geçen cumartesi günü hakkındaki suçlamalarla ilgili dosyayı emekli bir hâkim ve savcı ile birlikte genel merkeze götürürek Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Buradaki görüşmede emekli hakim ve savcının Kılıçdaroğlu’na “Adaylığı konusunda engel yok” dediği öğrenildi.

Diğer yandan CHP’nin daha önce Üsküdar ve Eyüp’de aday çıkarmayacağı yönündeki kararından örgütten gelen tepkiler üzerine vazgeçildiği ve 39 ilçede de aday çıkarılacağı kaydedildi. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın da yarın İstanbul ile ilgili Kılıçdaroğlu’na brifing vereceği ifade edildi.

Soyer ismi ağırlık kazandı

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in önceki gün Ankara’ya çağırıldığı ve Kılıçdaroğlu ile görüştüğü belirtilirken, Soyer’in büyük oranda İzmir Büyükşehir Belediye başkan adaylığının da ağırlık kazandığı kaydedildi.

MEHMET KOCADON

Kılıçdaroğlu’nun Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olan 8 partiliyi de hafta sonu Ankara’ya çağırarak Mehmet Kocadon ile bir dönem daha devam edeceklerin söylediği ve kendilerinin de mevcut başkanın etrafında kenetlenmelerini istediği belirtildi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları