27 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

İSVİÇRELİ HIRSIZLARDAN TIRMANIŞ REKORU: 2 BİN 350 METRE YÜKSEKTEKİ BAĞIŞ KUTUSUNU SOYDULAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » İSVİÇRELİ HIRSIZLARDAN TIRMANIŞ REKORU: 2 BİN 350 METRE YÜKSEKTEKİ BAĞIŞ KUTUSUNU SOYDULAR

Eklenme : 27.08.2023 - 22:31

İSVİÇRELİ HIRSIZLARDAN TIRMANIŞ REKORU: 2 BİN 350 METRE YÜKSEKTEKİ BAĞIŞ KUTUSUNU SOYDULAR
İsviçreli hırsızlar sadece profesyonel dağcıların ulaşabildiği 2 bin 350 metre yükseklikteki tırmanış kulübüne ait bağış kutusunda bulunan 500 frangı çaldı. Kulüp, hırsızların vicdan azabı çekip parayı iade etmesini bekliyor.

‘BUNLAR NE TÜR İNSANLAR?’

‘Via ferrata’ olarak bilinen ve beşinci derece zorluk seviyesine sahip rotayı koruyan tırmanış kulübü, Facebook üzerinden bağış kutusunun son hâlini ‘Bunlar ne tür insanlar?’ notuyla paylaştı. Gönderide, “Tırmanış kulübü hiçbir ücret almadan via ferrata’ya bakıyor. Hiçbir şey istemiyoruz ve şimdi birileri onu korumak için bağışlanan parayı çaldı” ifadelerine yer verildi.

Tırmanışçıların rota boyunca dikey kaya yüzeyine cıvatalanmış merdivenlerden çıkmak ve dar çelik kablolar üzerindeki geçitlerden geçmek zorunda olması ülkeyi şoke etti. Zira hırsızların çaldıkları parayla birlikte 2 bin 941 metredeki Dauberhorn’un zirvesine tırmanmaya devam ettikleri düşünülüyor.

HIRSIZLARIN VİCDAN AZABI ÇEKİP PARAYI İADE ETMESİNİ UMUYORLAR

Bağış kutusu kırılarak açılmış ve boş olarak bulunmasıyla hırsızlık olayını fark edenler, bunun çok önceden dikkatlice planlandığına inanıyor. Tırmanış kulübü, hırsızların sadece gerekli tüm dağcılık malzemelerine sahip iyi dağcılar olmadığını, bağış kutusunu “kaba kuvvetle” açmak için gerekli aletleri de yanlarında götürdüklerini söyledi. Tırmanış kulübü şimdilik parayı çalan kişinin “vicdan azabı” çekeceğini ve sessizce parayı iade edeceğini umuyor.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları