İYİ PARTİ STANDINA SALDIRI VE KARANLIK SULARDA BALIK AVLAMA DÖNEMİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İYİ PARTİ STANDINA SALDIRI VE KARANLIK SULARDA BALIK AVLAMA DÖNEMİ

07.05.2018 - 8:49

İYİ PARTİ STANDINA SALDIRI VE KARANLIK SULARDA BALIK AVLAMA DÖNEMİ

 

7 Haziran seçimlerinden sonra kötünün kötüsü bir senaryo devreye sokulmuştu.

Akıl kırıntısından yoksun, kendisi dışında herkesi kör sanan bir senaryoydu bu.

Argodaki tabiriyle ”Yersen” dedirtecek ne varsa yapılmış, gereken zemin hazırlandıktan sonra 1 Kasım’da, millet istikrar istiyor söylemleri eşliğinde seçime gidilmişti.

Niye böyle olmuştu?

AKP 2002’den bu yana ilk defa 7 Haziran seçimlerinde Meclis’te çoğunluğunu kaybederek tek başına hükümet kuramayacak duruma düşmüştü. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu ”Koalisyona hazırız.” deyivermişti o sırada. AKP ve CHP kurmayları günlerce hatta aylarca süren koalisyon görüşmelerinin ardından anlaşamadıklarını açıklamışlardı.

Çünkü Saray’ın tek başına iktidar isteği bugün olduğu gibi o süreçte de ağırlığını hissettirmişti.

Sonra birden tırmanışa geçen terör ve yandaş medyanın pompalamaları eşliğinde 1 Kasım’da seçimler yenilenmiş, AKP tek başına iktidara gelmişti. İşte geçen hafta Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu’nun  “Şeytanlaştırmayalım’ derken, melekleştirme!” başlıklı yazısında, “Aklı başında kime sorarsanız sorunuz.. Teorik bir ihtimal olarak söylüyorum..  Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilip.. AK Parti, MHP ile birlikte kurduğu ittifaktaki milletvekili sayısı 300’ün altında kalırsa.. Tabii ki en kısa zamanda, yeniden bir erken seçimle karşı karşıya kalırız..” ifadelerini kullanması doğal olarak hemen, 7 Haziran’dan sonra ülkede yaşanan gelişmeleri anımsattı. Ali Karahasanoğlu yazısı şöyle devam ediyordu:

“Ne yapacaktı Tayyip Erdoğan, davul kendi boynunda, tokmak muhalefetin elinde olan bir tabloda kendisini feda mı edecek?Allah korusun, TBMM’de CHP önderliğinde kurulacak bir ittifak, 300’ün üzerinde milletvekili sayısına ulaşır ise, örneğin başörtü yasağını tekrar geri getirecek bir kanuni düzenleme yaptığında…Tayyip Erdoğan, buna eyvalah mı edecek? Veya, katsayı zulmü yeniden ihya edilmeye kalkılırsa..‘TBMM’de milletvekili sayımız AK Parti-MHP ittifakından daha fazla. İstediğimiz kanunu çıkarırız’ denilirse..Tayyip Erdoğan, kendisi Cumhurbaşkanı koltuğunda oturuyor diye..Ülkenin yönetimi kendisine verilmiş diye..Bu kanuni düzenlemeleri yapacak sol kafanın önderliğindeki kirli ittifaka eyvallah mı edecek? Tabii ki seçimin yenilenmesine karar verilecek..Cumhurbaşkanı seçimi ile birlikte, milletvekili seçimi de yinelenecek..”

Şimdi insanın aklına böyle bir şey olur mu sorusu geliyor.

Kuşkusuz ürkütücü bir yaklaşım bu. Ama geçmiş sayısız örneklerle dolu. Yani minareyi çalan kılıfını uydurur sözünü Türkiye defalarca yaşadı. Cumhur İttifakı’nın bütün zorlamalara karşın yüzde 50’nin altına düştüğü, hatta yüzde 45’lere tutunmaya çalıştığı apaçık ortadayken, İYİ Parti’nin İstanbul Bağcılar’daki stantına yapılan saldırı her açıdan büyük önem taşıyor.

Haziran’a kadar acaba daha neler olacak?

Hükümete yakınlığı ile bilinen Güneş Gazetesi’nin yazarı, Turktime.com adlı sitenin sahibi Talat Atilla, Yeni Akit’ten Ali Karahasanoğlu’nun senaryosunun bir adım önüne geçerek daha karanlık bir tablo çiziyor:

‘’Seçim olursa çok şaşıracağım!’’

Talat Atilla bu ‘’öngörü’’ sünü şöyle açıklıyor:

‘’Türkiye, mayıs- haziran aylarını iç kargaşa ve dış saldırılardan koruyabilirse, bir daha bu kadar yürekten gelmeye cesaret edemezler. O denli ağır bir iki ay geçireceğimizi düşünüyorum. Türkiye bu iki ayda çok ağır, çok yönlü saldırılara uğrayabilir. Bombaları patlatmak, ağır suikastlar ve iç savaş getirmek (Allah korusun) isteyenlerin mayıs- haziran aylarında harekete geçme ihtimalleri çok yüksek.’’ (Yazının tamamı için http://www.turktime.com/yazar/secim-olursa-cok-sasiracagim/14442)

Bulanık suda balık avlamak isteyenlerin harekete geçtiği bir döneme girdi Türkiye.

Millet İttifakı’nın bu tehlikeyi görerek, tuzakları bozarak yurtseverlik paydasında inatla ve kararlılıkla ilerlemesi artık her zamankinden büyük önem taşıyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :