23 Mart 2023 - Hoş geldiniz

İYİ PARTİ’NİN ”EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE GETİRİLSİN” ÖNERGESİ AKP VE MHP OYLARI İLE REDDEDİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İYİ PARTİ’NİN ”EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE GETİRİLSİN” ÖNERGESİ AKP VE MHP OYLARI İLE REDDEDİLDİ

Eklenme : 09.01.2023 - 22:24

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İYİ Partili milletvekillerinin görüşülen Kanun Teklifinde düzenlenmesi amacıyla “En düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine getirilmesi” hakkında önerge sundu.

Önergenin gerekçesinde şöyle denildi:

*Emekli vatandaşlarımızın sorunları ekonomik hayatın sorunlarının önemli bir parçasıdır. Yaşamlarının büyük bir bölümünü çalışarak geçiren ve sonrasında emekli olma hakkını elde eden emekli vatandaşlarımızın yaşlılıklarında mutlu, huzurlu ve ekonomik açıdan refah bir standardı yakalamalarını sağlamak sosyal devletin en temel gereği olmalıdır.

AÇLIK SINIRI VURGUSU

*Açlık sınırının 8.130 TL düzeyinde seyrettiği bir ülke ekonomisi koşullarında emeklilerimizin kendilerine reva görülen 5.500 TL maaş ile hayatlarını asgari seviyede devam ettirmeleri mümkün görünmemektedir.

*Bu amaçla önergemiz ile en düşük emekli maaşının en düşük ücret olarak kabul edilen asgari ücrete eşit olması amaçlanmaktadır.

AKP VE MHP’DEN RET

İYİ Parti’nin önergesi AKP ve MHP’nin oyları ile reddedildi.

YÜZDE 30 ZAM YAPILMIŞTI

2022 yılı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından memur, memur emeklileri, SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşları da belli olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında zam oranını önce yüzde 25 olarak duyurmuş gelen tepkilerin ardındansa zam oranını yüzde 30’a çıkardıklarını açıklamıştı.

İLGİLİ HABER: ZAMANI GELDİĞİNDE UNUTMA…İYİ PARTİ’NİN ”EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE GETİRİLSİN” ÖNERGESİ AKP VE MHP OYLARI İLE REDDEDİLDİ…..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları