İYİ PARTİ’NİN İKİNCİ YIL RESEPSİYONUNA KATILAN İMAMOĞLU’NA BÜYÜK İLGİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İYİ PARTİ’NİN İKİNCİ YIL RESEPSİYONUNA KATILAN İMAMOĞLU’NA BÜYÜK İLGİ

03.11.2019 - 9:12

İYİ PARTİ’NİN İKİNCİ YIL RESEPSİYONUNA KATILAN İMAMOĞLU’NA BÜYÜK İLGİ

 

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca, Haliç Kongre Merkezi’nde İYİ Parti’nin ikinci kuruluş yıldönümü kutlandı. Resepsiyona katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Partililer tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz ben de size Ekrem İmamoğlu’nu getirdim” sözleriyle konuşmasına başladı.

Akşener resepsiyon öncesindeki “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” konulu panele değinerek “Parlamenter sisteme dönmenin hem Türkiye’ye nefes aldıracağını hem de bizzat Sayın Cumhurbaşkanı’na da nefes aldıracağını bilimsel olarak ortaya koydular” dedi.

TÜRKİYE’DE BAZI ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK BİZLERİN ELİNDE

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin sonuçları için İstanbullulara teşekkür eden Akşener, “Çok uzun bir yolu engelleri aşa aşa geldiniz. 31 Mart ve 23 Haziran’da sadece İYİ Partililer değil tüm İstanbullulara teşekkür ediyorum. Tüm İstanbullular yapılan yanlışlara yönelik ister AK Parti’ye, ister İYİ Parti’ye ya da CHP’ye oy vermiş olsun farklı geleneklerden gelse de ne olursa olsun haksızlığa karşı, bir tavır koydu ve sonuçta 23 Haziran’da bir destan yazdı.Demek ki artık Türkiye’de bazı şeyler değişmek zorunda o bazı şeyleri değiştirmek seçmen olarak sizlerin, bizlerin elinde” dedi.

Partisinin kuruluşunun ikinci yılını kutladıklarını, bununla gurur duyduklarını anlatan Akşener, “İyi ki İYİ Parti’yi kurmuşuz. İyi ki pek çok yanlışlıklara direnmişiz ve sonuçta Türkiye’de değişmez zannedilen, buna inanılan her bir değişmezi, yanlışlığı değiştirebilme iradesinin seçmende olduğunu hep birlikte ispatladık” ifadelerini kullandı.

PARLAMENTER SİSTEM’E GEÇİŞ İÇİN DE İSTANBUL YİNE AYNI İRADEYİ ORTAYA KOYACAKTIR

Ekrem İmamoğlu’nun başarısına dikkat çekerek konuklara seslenen Akşener, “Göreceksiniz nasıl İstanbullu İstanbul’da bir destan yazdıysa beyefendinin şahsında Parlamenter Sistem’e geçiş konusunda da Türkiye’nin nefes alması için İstanbul yine aynı iradeyi koyacak ve hakikaten her şey hem iyi olacak hem de güzel olacak” dedi.

Akşener’in konuşması “Her şey çok güzel olacak” sloganı eşliğinde alkışlandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :