10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

İYİ PARTİ’YE SALDIRININ ARDINDAN SÜLEYMAN SOYLU VE İBRAHİM KALIN’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » İYİ PARTİ’YE SALDIRININ ARDINDAN SÜLEYMAN SOYLU VE İBRAHİM KALIN’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

Eklenme : 31.03.2023 - 17:17

İYİ PARTİ’YE SALDIRININ ARDINDAN SÜLEYMAN SOYLU VE İBRAHİM KALIN’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

İstanbul ‘da bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı’na, henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce bu sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıya birçok siyasi parti lideri ve yöneticisi tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il başkanlığı önünde yapmtığı açıklamada, “Bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize, yarın size. Meral Akşener’i korkutacak adam anasından doğmadı. Allah’tan başka bir kişiden korkuyorsam eğer Allah beni kahretsin, korkmuyorum Recep Bey ama sen cumhurbaşkanısın, bu ülkenin tüm kadınlarının, erkeklerinin, gençlerinin, çocuklarının namusunun, şerefinin, can güvenliğinin, mal güvenliğinin korunmasından mesulsün” dedi.

“PROVOKASYON” OLARAK NİTELENDİRDİ

Silahlı saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan ilk açıklama geldi. Soylu Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İYİ Parti İl Binası’na saldırı, bir provokasyondur. Olayı aydınlatmak için polisimiz tahkikat yapmaktadır. Ancak olayın nedeni belirlenmeden husumet yöneltmek hem provokasyon hem de bu menfur olay üzerinden siyasi fırsatçılık yaymaktır. Fail/failler en yakın zamanda bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

KALIN: KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada İYİ Parti’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Kalın, “İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

“Olay araştırılıyor. Failler bulunacak ve adalete teslim edilecektir” diyen Kalın, “Olay daha aydınlanmadan sayın Cumhurbaşkanımızı hedef göstermek ise bir başka provokasyondur. Bu sorumsuz tavrı reddediyor ve kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları