2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

KAÇ MİLLETVEKİLİ ADAY GÖSTERİLECEK? AKP’DEN DSP’YE ”NE ÇIKARSA BAHTINA” FORMÜLÜ: BİR DE OLUR, ÜÇ DE OLUR

Ana Sayfa » GÜNCEL » KAÇ MİLLETVEKİLİ ADAY GÖSTERİLECEK? AKP’DEN DSP’YE ”NE ÇIKARSA BAHTINA” FORMÜLÜ: BİR DE OLUR, ÜÇ DE OLUR

Eklenme : 08.04.2023 - 7:49

KAÇ MİLLETVEKİLİ ADAY GÖSTERİLECEK? AKP’DEN DSP’YE ”NE ÇIKARSA BAHTINA” FORMÜLÜ: BİR DE OLUR, ÜÇ DE OLUR

İki parti arasında yapılan görüşmelerde, AKP’nin “DSP’ye milletvekilliği teklif ettiği” belirtildi. Ancak edinilen bilgiye göre görüşmede AKP’nin DSP’ye kendi listelerinden “kaç milletvekilini aday göstereceği” belirtilmedi.

Kulislerde, bu sayının “HÜDA-PAR’da olduğu gibi en fazla 3 olduğu” ileri sürülüyor. Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre AKP kulislerinde ise şu değerlendirme yapılıyor:

“2018 seçimlerinde BBP’den 18 isim, AKP’nin listelerinden aday gösterildi. Ancak TBMM’ye sadece Mustafa Destici girmişti. Diğer 17 aday ise ‘seçilemeyecek yerlerden aday gösterildi. BBP, genel başkan nezdinde 5 yıl boyunca TBMM’de temsil edildi. DSP için de durum benzer olacaktır. Aksakal, listelerde seçilebilecek yerden aday gösterilecektir.”

İLGİLİ HABER: ÖNDER AKSAKAL’IN ”YETER Kİ MİLLETVEKİLİ OLAYIM” İSTEĞİ YUKARDAKİ HABERDE BÜTÜN AÇIKLIĞI İLE ORTAYA ÇIKIYOR. BUNA KARŞILIK AKP’NİN YANITI HABERİN BAŞLIĞINDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ..

DSP ESKİ GENEL BAŞKANI ZEKİ SEZER, DSP’Yİ BU HALE GETİRENLERİ VE MUHARREM İNCE’Yİ NASIL UYARDI?..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları