23 Mart 2023 - Hoş geldiniz

KAFTANCIOĞLU ”FAHRETTİN ALTUN’A HAKARET” DAVASINDA BERAAT ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KAFTANCIOĞLU ”FAHRETTİN ALTUN’A HAKARET” DAVASINDA BERAAT ETTİ

Eklenme : 11.01.2023 - 13:19

KAFTANCIOĞLU ”FAHRETTİN ALTUN’A HAKARET” DAVASINDA BERAAT ETTİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 14 Nisan 2020’de İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Üsküdar’daki evinin yanında usule aykırı yapılaşma olduğuna dair kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Siyasetçi hakkında bu nedenle ‘kamu görevlisine alenen hakaret’ suçlamasıyla Anadolu 40. Asliye Mahkemesi’nde dava açıldı. Üç ay 15 günden iki yıl dört aya kadar hapis cezası istenen Kaftancıoğlu’nun beraatine karar verildi.

SAVCIYA GÖRE AÇIKLAMA TAHKİR EDİCİ

Duvar’da yer alan habere göre savcı, esas hakkındaki mütalaasında Kaftancıoğlu’nun sosyal medya hesabındaki paylaşımında Altun’a yönelik ‘kaçak iş yapmak, kaçak işler peşinde koşmak, dolandırıcılık, görevden dolayı nüfuzu kullanmak’ şeklindeki söylemlerin düşünce açıklaması kapsamında dile getirilmesinde zorunluluk bulunmayan, incitici ve tahkir edici söylemler olduğunu ileri sürüyor.

Mütalaada, ifade özgürlüğünün mutlak ve sınırsız olmadığı, bu hak kullanılırken bireylerin hak ve özgürlüklerini ihlal edecek tutum ve davranışlardan kaçınılmasında zorunluluk bulunduğu kaydediliyor. Devamındaysa Kaftancıoğlu’nun paylaşımları kabul ettiğine yönelik ikrarı doğrultusunda eylemin sabit görüldüğü ifade ediliyor.

Kaftancıoğlu, bu duruşmada esas hakkındaki savunmasını yapacak.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları