6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

KAFTANCIOĞLU: ”ŞİMDİ VATANDAŞLARIMIZI OY KULLANDIKLARI OKULLARDA OYLARINA SAHİP ÇIKMALARI İÇİN DAVET EDİYORUZ..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KAFTANCIOĞLU: ”ŞİMDİ VATANDAŞLARIMIZI OY KULLANDIKLARI OKULLARDA OYLARINA SAHİP ÇIKMALARI İÇİN DAVET EDİYORUZ..”

Eklenme : 14.05.2023 - 17:45

KAFTANCIOĞLU: ”ŞİMDİ VATANDAŞLARIMIZI OY KULLANDIKLARI OKULLARDA OYLARINA SAHİP ÇIKMALARI İÇİN DAVET EDİYORUZ..”

 CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partisinin İstanbul il başkanlığında açıklamalarda bulundu. “Bugün İstanbul’da bir bahar havası var” diyen Kaftancıoğlu, “Görünüyor ki İstanbul’da rekor bir katılım bekliyoruz. İstanbul’da yüzde 90’ın üzerinde oy kullanıldığını tahmin ediyoruz” diye konuştu.

Kaftancıoğlu’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:

Bütün oy kullanan İstanbullu hemşerilerime şunu ifade etmek isterim, hangi partiye oy kullanmış olurlarsa olsunlar özgür iradeleriyle gelip sandıkta oy kullandıkları hem demokratik haklarına hem de demokrasiye sahip çıktıkları için kendilerine teşekkür ederim. Şu ana kadar İstanbul’da oy kullanma esnasında münferit diyebileceğimiz ufak tefek bir iki olayı saymazsak eğer tamamen sorunsuz ve bahar havasında vatandaşlarımız oylarını kullandılar. Bir ilçemizde, bir okulumuzda trafodan çıkan ufacık bir yangına anında müdahale edildi. Yine birkaç ilçemizde birkaç vatandaşımızın mükerrer oy kullanması nedeniyle arkadaşlarımız süreçleri işletip gerekli işlemleri yaptılar.

Yine bir ilçemizde 142 belgesiyle mükerrer oy kullanılmasına yönelik bir girişimde bulunuldu. Yine orada da herhangi bir şey çıkmadı. Sadece bir tane sandık kurulu başkanının görevini yasanın tarif etmediği gibi yapmadığı görülünce anında müdahale edilerek bu kişi sandık kurulu başkanlığından uzaklaştırıldı. Onun dışında bu saate kadar hem sokakta vatandaşlarımız hem de sandık başın görevlilerimiz görevlerini yaptılar. İstanbul’da sandıklar kapanmak üzere.

Oylar kullanıldı şimdi biz vatandaşlarımızı oylarına sahip çıkmaları için oy verdikleri okullarda oylar açılırken oylarına sahip çıkmaları için davet ediyoruz. Görevlilerimiz, arkadaşlarımız zaten oradalar. Oy sayımı yapıldıktan sonra oy çuvallarına yine görevli arkadaşlarımız eşliğinde ilçe seçim kurullarına gidecek ve ondan hiç merak etmesinler biz de diyeceğiz ve ilerleyen saatlerde an ve an sizlere bildireceğiz.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları