KAFTANCIOĞLU’NDAN MAZBATA HAMLESİ: İSTANBUL İL SEÇİM KURULU’NA DİLEKÇE VERİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KAFTANCIOĞLU’NDAN MAZBATA HAMLESİ: İSTANBUL İL SEÇİM KURULU’NA DİLEKÇE VERİLDİ

08.04.2019 - 17:38

KAFTANCIOĞLU’NDAN MAZBATA HAMLESİ: İSTANBUL İL SEÇİM KURULU’NA DİLEKÇE VERİLDİ

Kaftancıoğlu’ndan, İmamoğlu’nun mazbatası verilsin dilekçesi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile birlikte geldiği İl Seçim Kurulu’na dilekçe vererek Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesini istedi.

Dilekçede, Kadir Topbaş’ın kazandığı seçimler hatırlatılarak, “Tüm bu seçimlerde de itirazlar vardı” denildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ndeki İl Seçim Kurulu’na dilekçe vererek İmamoğlu’nun mazbatasının verilmesini talep etti. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Kaftancıoğlu, şuan itibariyle sandıkların yüzde 91’nin açıldığını ve aradaki oy farkının, 15 bin 494 olduğunu söyledi.

“AKP’Lİ YETKİLİLER YANLIŞ BİLGİLENDİRME YAPIYOR”

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre seçimlerin üzerinden 8 gün geçtiğini hatırlatan Canan Kaftancıoğlu, AKP’li yetkililerin yanlış rakamlarla kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini ifade etti. Kaftancıoğlu, şöyle konuştu; “Rakamlar havada uçuşuyor, resmi rakamlar budur. Ekrem İmamoğlu 1 Nisan sabahı 24 bin 057 oy farkıyla İstanbul Belediye Başkanı olmuştur. Sonrasında her seçimden sonra yaşanan ve olması gereken maddi hataların düzeltilmesi süreci başlamıştır. Bu süreçte 2 Nisan, saat 15.00’a kadar sürmüştür. Bütün siyasi partiler sandık başlarında oluşmuş olan ve her seçimde olabilecek olan maddi hataların düzeltilmesine dönük başvurularda bulunmuştur. Ve maddi hataların düzeltilmesi süreci bittiği anda yine sonuç olarak Ekrem İmamoğlu, 20 bin 388 oyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur”

“SÜREÇ 3 NİSAN’DA BİTMİŞTİR”

Kaftancıoğlu, “Normalde hukukun olduğu ve sürecin hukuksal olarak devam ettiği bir seçimde aslında süreç 3 Nisan günü burada bitmiştir, yani Ekrem İmamoğlu belediye başkanı olup mazbatasını almış ve o günden bugüne kadar da belediye başkanı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ancak her türlü hukuksuz girişimde bulunmayı, YSK’ya baskı yaparak her türlü kararı aldırmayı marifet sayan AKP hiçbir hukuksal dayanağı olmadığı halde geçersiz oyların
sayımı yönünde karar aldırmıştır. Geçersiz oyların sayımı yönündeki karar ne hikmetse Cumhuriyet Halk Partisi’nin yani Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul’da alınırken Anadolu’da AKP’nin bir oy farkla kazandığı veya AKP’nin kazandığı birçok belediyede alınmamıştır” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :