KARAMOLLAOĞLU’NDAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR: ”KEŞKE TAYYİP BEY BİZİM İSTANBUL ADAYIMIZ OLSA.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KARAMOLLAOĞLU’NDAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR: ”KEŞKE TAYYİP BEY BİZİM İSTANBUL ADAYIMIZ OLSA.”

12.12.2018 - 21:44

KARAMOLLAOĞLU’NDAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR: ”KEŞKE TAYYİP BEY BİZİM İSTANBUL ADAYIMIZ OLSA.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde işini iyi yaptığını ve hakkını verdiğini belirterek, “Keşke, diyoruz… ‘Tayyip Bey’ cumhurbaşkanlığını bıraksa da bizim İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayımız olsa” ifadesini kullandı.

“Çünkü o işi iyi yapıyordu. Hakkını veriyordu. Bizim ocakta piştiği için buranın hikmetiyle belediyecilikte başarılıydı. Tabi kader kendisine başka bir yol çizdi ve devlet yönetiminin başına geçti” diyen Karamollaoğlu, Erdoğan’ı Osmanlı sadrazamlarından Mithat Paşa’ya benzeterek şunları söyledi:

Tarihçiler Mithat Paşa’yı anlatırken hep şunu söylerler: Mithat, Osmanlı’nın çok iyi bir valisiydi, ne zaman ki sadrazamlığa getirildi, hem Osmanlı’ya yazık edildi hem de iyi bir vali kaybedildi.

“MİLLİ GÖRÜŞ GÖMLEĞİNİN KIYMETİNİ BELKİ ŞİMDİ ANLIYORDUR”

Biz milletimizi Tayyip Bey’in devlet nizamını bozduğuna, sistemi yürütemediğine ikna edemiyoruz. Şimdi bakıyorum, kendi partisinin kirliliğinden o kadar şikayetçi ve seçimler yaklaştıkça o kadar tedirgin ki… Milli Görüş gömleğinin kıymetini belki şimdi anlıyordur.

Bakın Saadet Parti’si Allah’a şükür, merhum Erbakan hocamızın elinde dikilen o gömleği bir gün olsun çıkarmadı. O gömleğe tek bir leke bile sürdürmemeye özen gösteriyor.

Kendi adaylarımızı belirlerken Tayyip Bey’in yaşadığı sıkıntıyı yaşamıyoruz. Ranta, yolsuzluğa, hukuksuzluğa bulaşmış arkadaşlarımız yok. Hepsi hizmet sevdalısı, hepsi pırıl pırıl, genç, dinamik ve cebinden önce şehrini düşünen kişiler.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :