KARS’TA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Ana Sayfa » YURTTAN » KARS’TA YENİ DÖNEM BAŞLADI

08.04.2019 - 21:11

KARS’TA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Kars Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen ‘Biz başından beri seçimi ‘Kars kazandı’ dedik’ vurgusu yaptı, Eş Başkan Şevin Alaca ise ‘Kars’ın sorunlarını çözeceğiz’ dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Kars’tan zaferle çıkan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Belediye Eş Başkanları bugün mazbatasını aldı.

HDP’li Kars Belediye Eş Başkanları seçilen Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, İl Seçim Kurulu Başkanı tarafından verilen mazbatasını aldı.

Mazbatayı, Kars Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Şemsettin Dereli takdim etti.

MHP İTİRAZ ETMİŞ, YENİDEN SAYIMDA HDP’NİN OYLARI ARTMIŞTI

Kars’ta HDP’nin zaferle çıktığı 31 Mart’ta, MHP’nin itirazı üzerine 167 sandıkta yeniden sayım yapılmış, HDP’nin oyları artarak ikinci kez kazanmıştı.

ALACA: KARS’IN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULACAĞIZ

Kars Belediye Eş Başkanları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, mazbatalarını aldıktan sonra Kars Belediyesi önünde açıklama düzenlediler.

Kars halkına ve seçimde emeği geçen herkese teşekkür eden Eşbaşkan Alaca, seçim kapmanyası döneminde dile getirdikleri ‘değişim, dönüşüm’ iddiası yeniledi.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre Kars’ı halka birlikte yöneteceklerini vurgulayan Alaca, “Seçimleri geride bıraktık bir hafta oldu. Bugün itibariyle mazbatamızı aldık. İki ay boyunca Kars’ın zor iklim şartlarında seçim çalışması yürüttük. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Biz Kars’ta değişim ve dönüşüm iddiasıyla yola çıktık, Kars halkında teveccühünü partimizden yana kullandı. Seçimi halkımızla beraber kazandık bundan sonraki süreçte de beraber yöneteceğiz. Kars’ın sorunlarına çözüm bulacağız, hepimize yakışır bir Kars inşa edeceğiz” dedi.

Seçim tartışmalarının geride kaldığını ifade eden Bilgen, “Kars’taki bu huzurun, bu güvenin seçimden sonra da devam etmesi gerekir. Hepimizi rahatsız eden kimi gelişmeler bizleri kaygılandırmaktadır. Bu sürecin artık normale dönmesi, seçim döneminde yürütülen bütün tartışmaların seçim döneminde kalması, bundan sonra partiler arası polemikle değil şehre nasıl hizmet ederiz yaklaşımıyla hepimiz hareket etmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Ayhan Bilgen’in açıklamaları şu şekilde:

“Hem seçim kampanyası boyunca hem de sayım günü ve sonrasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Siyasi partilerin tüm adaylarına, çalışanlarına, seçim kurulu görevlilerine, şehirde huzur içinde seçimin gerçekleşmesini sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.

Kars’taki bu huzurun, bu güvenin seçimden sonra da devam etmesi gerekir. Hepimizi rahatsız eden kimi gelişmeler bizleri kaygılandırmaktadır. Bu sürecin artık artık normale dönmesi seçim döneminde yürütülen bütün tartışmaların seçim döneminde kalması, bundan sonra partiler arası polemikle değil şehre nasıl hizmet ederiz yaklaşımıyla hepimiz hareket etmesi gerekiyor. Bütün partilerin bu sorumluluk içinde hareket etmesi gerekiyor.

‘KARS KAZANDI’

Resmi sonuçların resmi gazetede ve YSK’nin sitesinde yayınlanmasının ardından yasal takvim içerisinde ilk meclis toplantımızı yapacağız, görev dağılımı gerçekleştireceğiz. Belediye Meclisi’nde temsil edilen bütün partilerle iş biriliği içerisinde sadece Kars’ın çıkarlarını düşünerek sadece şehrin acil ihtiyaçlarını düşünerek hareket edeceğimizi özellikle belirtmek isterim. Şüphesiz seçimlerde bir yarış olur. Biz başından beri seçimi ‘Kars kazandı’ dedik.

Şimdiye kadar siyasi parti adına yaptığımız bütün çalışmalar parti çalışanları ve parti yöneticileri tarafından yönetilecektir. Biz artık Kars Belediyesi’ni yöneteceğiz. Çalışma arakadaşlarımız hangi partiden seçilmiş olurlarsa olsunlar onlarla birlikte çalışmamazı yöneteceğiz.

‘VALİLİĞİN KARARINDAN DOLAYI KİTLESEL KUTLAMA İMKANI YOK’

Özellikle Kars Valiliği’nin aldığı karar nedeniyle kitlesel bir kutlama imkanı yok. Bir provakasyona bir gerilime fırsat vermeyi asla hiç kimse aklından geçirmemelidir. Kimsenin bu şehrin huzurunu bozmaya hakkı yok. Elbette nezaket içerisinde kutlamaları bazen burada bazen partide kabul edeceğiz. Sizden ricamız özellikle mesai saatleri içerinde burada avil odaklanmamız gereken işler var onlara odaklanmamız gerekiyor. Belki mesai dışında  hafta sonları tebrikleri kabul edeceğiz.

Özel  talebimizdir çiçek çikolata ya da başka hediyeler almak istemiyoruz. Herkesin iyi niyetini değerli buluyoruz paylaşıyoruz. İyi niyet duygularını paylaşmak istediklerini anlıyoruz. Şehrin acil ihtiyaçları için destek olmak dayanışma içinde olmak için birim müdürüleri ve meclis üyeleri ile görüşeceğiz. Muhasebe sistemine uygun bir biçimde destek dayanışma için kim katkı sunmak isterse belediyenin resmi süreci başlayana kadar harcamalarında kullanmak ekseninde tutmak istiyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :