KAŞIKÇI CİNAYETİNDE ADI İLK SIRADA YER ALAN VELİAHT PRENS SELMAN’LA PUTİN’İN EL ŞAKLATMASI G20 ZİRVESİNE DAMGASINI VURDU.

Ana Sayfa » GÜNCEL » KAŞIKÇI CİNAYETİNDE ADI İLK SIRADA YER ALAN VELİAHT PRENS SELMAN’LA PUTİN’İN EL ŞAKLATMASI G20 ZİRVESİNE DAMGASINI VURDU.

01.12.2018 - 9:38

KAŞIKÇI CİNAYETİNDE ADI İLK SIRADA YER ALAN VELİAHT PRENS SELMAN’LA PUTİN’İN EL ŞAKLATMASI G20 ZİRVESİNE DAMGASINI VURDU.

Ne kadar üstü örtülmeye çalışılsa da Kaşıkçı cinayetinde ortalığa saçılan delillerin bas bas bağırdığı bilgilere göre olayın şüphelileri  arasında ilk sırada yer alan kişi Veliaht Prens Selman.

Arjantin’de devam etmekte olan G20 zirvesinde Prens’in özellikle Trump ve Putin’le görüntülenen samimi pozları düşündürücüydü.

G-20 Zirvesi Buenos Aires’te liderlerin aile fotoğrafı çektirmesi ile başladı. ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May Buenos Aires’teki G20 liderleri zirvesinin açılışına katıldılar. ABD Başkanı Donald Trump, dün Ukrayna-Rusya krizi sonrası Putin ile görüşmesini iptal ettiğini duyurmuştu. 2 Ekim’de Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan ve bu tarihten 17 gün sonra Suudi Arabistan yönetimi tarafından konsolosluk binasında öldürüldüğü ‘itiraf’ edilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin, G20’nin atmosferini belirleyen önemli konulardan biri olması bekleniyordu. Buenos Aires’te Suudi Arabistan’ı, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme emrini verdiği iddia edilen Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman temsil ediyor. Riyad yönetiminin bu tercihi bilinçli bir şekilde yaptığı yorumları yapılırken, G20 liderlerinin Suudi prense karşı nasıl bir tavır takınacağı ise merak ediliyordu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Muhammed bin Selman’ın samimi hareketleri dikkat çekti. Putin ile Selman’ın ‘çak’ yapması kameralara da yansıdı.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :