KAVRAMLARI TERS YÜZ EDEREK OLMAYAN DEMOKRASİYİ VE REFAHI YARATMAK MÜMKÜN MÜ? CHP’DEN ERDOĞAN’IN VARLIK KUYRUKLARINA TEPKİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KAVRAMLARI TERS YÜZ EDEREK OLMAYAN DEMOKRASİYİ VE REFAHI YARATMAK MÜMKÜN MÜ? CHP’DEN ERDOĞAN’IN VARLIK KUYRUKLARINA TEPKİ

28.02.2019 - 18:25

KAVRAMLARI TERS YÜZ EDEREK OLMAYAN DEMOKRASİYİ VE REFAHI YARATMAK MÜMKÜN MÜ? CHP’DEN ERDOĞAN’IN VARLIK KUYRUKLARINA TEPKİ

Kavramları çarpıtmanın fikir babası Amerika.

Irak’a demokrasi götürmek adına 3 milyon sivilin katledilmesi bunun en somut örneğiydi.

Benzer çarpıtmalar AKP’nin 17 yıllık iktidarı süresinde akıl almaz boyutlara tırmandı. Günah işleme özgürlüğü sözü bu iktidar tarafından dillendirildi. Hukukun, adalet anlayışının yerlerde süründüğü bir aşamada demokraside çağ atladığımız iddiası yine AKP iktidarı tarafından seslendirildi. Ama ucuza ıspanak, soğan, patates almak için tanzim satış kuyruklarına giren kalabalıkları varlık kuyrukları olarak adlandıran Erdoğan’ın bu son çıkışı hiç unutulmayacak türden bir yaklaşım.

CHP Yerel Yönetim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bazıları sebze kuyruğunun, domates ve salatalık kuyruğunun varlık kuyruğu olduğunu ifade ediyor ama o kuyruktaki insanlara şöyle bir baktığınızda çaresizlikten o kuyruklarda olduğunu görüyoruz.” dedi.

Rize’de bulunan CHP Yerel Yönetim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Torun, burada partililerle biraraya gelerek sohbet etti.

Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Torun, “Şu anda yaşadığımız ekonomik sorunun geçici bir çözümle bir algı yaratılmaya çalışılıyor ve tanzim satış mağazaları açılmaktan söz ediliyor ama bunu ilk olarak 70’li yıllarda CHP’li belediyeler gerçekleştirdi” dedi.

CHP’li birçok belediyenin tanzim satışa benzer uygulamaları olduğunu söyleyen Torun, şöyle dedi:

“Şu anda da bunu belirli CHP’li belediyeler yapıyor. Burdur’a bakın, Aydın’a bakın, Eskişehir’e bakın, Denizli Bozkurt ilçe belediyemize bakın. Birçok belediyemizde buna benzer uygulamalar var.

Biz halkımızın hangi sorunu varsa çözümü de mutlaka ürettik ve çözümü de mutlaka ortaya koyduk. Bazıları sebze kuyruğunun, domates ve salatalık kuyruğunun varlık kuyruğu olduğunu ifade ediyor ama o kuyruktaki insanlara şöyle bir baktığınızda çaresizlikten o kuyruklarda olduğunu görüyoruz.

Bizim aklımızla alay ediyorlar, bizim içerisinde bulunduğumuz ekonomik süreci maalesef görmezden geliyorlar. Bu seçim, bu anlayışa ‘dur’ diyeceğimiz bir seçim.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :