25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

KENAN EVREN YAPTIKLARININ HESABINI VERMEDEN GİTMİŞTİ. ŞİMDİ BÜTÜN PARTİLERİN ORTAK KARARIYLA ADI HER YERDEN SİLİNECEK

Ana Sayfa » GÜNCEL » KENAN EVREN YAPTIKLARININ HESABINI VERMEDEN GİTMİŞTİ. ŞİMDİ BÜTÜN PARTİLERİN ORTAK KARARIYLA ADI HER YERDEN SİLİNECEK

Eklenme : 25.11.2019 - 15:40

KENAN EVREN YAPTIKLARININ HESABINI VERMEDEN GİTMİŞTİ. ŞİMDİ BÜTÜN PARTİLERİN ORTAK KARARIYLA ADI HER YERDEN SİLİNECEK

 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un, Kenan Evren’in adının silinmesini TBMM’de gündeme getirdi. Öneriye bütün partilerin temsilcileri destek verdi.

Erol, “12 Eylül TBMM’yi kapattı, parti genel başkanlarını tutukladı. 650 bin kişi gözaltına alındı, 230 bin kişi sıkıyönetimde yargılandı. Ama bugün Kenan Evren’in adı Ankara’nın bir ilçesinde var. Okullarda, kışlalarda, meydanlarda var. Evren adının hiçbir şekilde yaşaması doğru değildir” dedi.

‘DERHAL FAALİYETE GEÇİLMELİ’

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Bir darbecinin isminin sokaklarda, caddelerde bulunmasını hazmedemiyorum” derken, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül de ‘’Kenan Evren isminin birtakım yerlerde olmasını bizler de kabul edecek değiliz. Derhâl faaliyete geçilmelidir” dedi.

‘İDARELERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ’

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da CHP’ye teşekkür ederek, “CHP’nin bu önerisi yerinde ve doğrudur. Bütün belediye meclisleri tersine işlem yapıp, Kenan Evren caddesi, mahallesi, ilçesi, ne varsa bu isimler milletimizin vicdanında karşılık bulacak örnek şahsiyetlerin ismiyle değiştirilmeli. CHP’ye teşekkür ediyor ve belediye meclisleri ile idareleri göreve davet ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları