28 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU 9 EKİM’DE ABD’YE GİDİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU 9 EKİM’DE ABD’YE GİDİYOR

Eklenme : 23.09.2022 - 10:12

KILIÇDAROĞLU 9 EKİM’DE ABD’YE GİDİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri arasında bir dizi temasta bulunmak üzere ABD’nin başkenti Washington’a gidecek.

Halktv.com.tr’dan İsmail Saymaz’ın haberine göre Kılıçdaroğlu, Amerika’da herhangi bir devlet yetkilisiyle ve bakanla görüşmeyeceğini, daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler ve bu uğurda mücadele veren isimlerle buluşacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun görüşeceği isimler arasında ABD’li senatör Bernie Sanders ve Türk öğrencilerin de olacağı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

‘BAY KEMAL DÜNYADA YALNIZ DEĞİL’

“Bir kere şunu söyleyeyim, muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Çünkü siz muhalefet olarak o masaya oturursanız, ancak icazet almak için oturursunuz. Bunu en iyi Erdoğan bilir, ona sorun, söyler. Ama benim yeni bir dünya vizyonum var elbette. Vahşi kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya çok zarar verdi. Küçük bir azınlık bu sayede dünyaya hükmetti. Ülkemiz de bu insafsız sistemden nasibini aldı. İşte ben bu vahşi düzene meydan okuyorum. Ve biliyorum ki Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de, o Bay Kemallerin bir araya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum. Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız. Dünya hasta, şifaya ihtiyacı var. Bu yüzden iyi insanların bir araya gelmesi şart. Bunu yapacağız”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları