KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA: ”BİZDEKİ VERİLERE GÖRE İSTANBUL’DA EKREM İMAMOĞLU KAZANDI.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA: ”BİZDEKİ VERİLERE GÖRE İSTANBUL’DA EKREM İMAMOĞLU KAZANDI.”

31.03.2019 - 23:54

KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK AÇIKLAMA: ”BİZDEKİ VERİLERE GÖRE İSTANBUL’DA EKREM İMAMOĞLU KAZANDI.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu ”Elimizdeki verilere göre İmamoğlu İstanbul’da kazandı. Binali Yıldırım’ın ”Kazandım” açıklaması yapması son derece yanlış.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

 

Bugüne kadar pek çok seçim yaşadık. İlk defa bu kadar adaletsiz bir seçim ile karşı karşıya kaldık. İftira kampanyaları oldu. Medyayı gördük. Halk demokrasiden yana tavrını koydu. Demokrasiyi seçti halk bütün iftira kampanyalarına rağmen. Sadece ülkemiz için değil tüm dünya demokratları rahatlamışlardır. Türkiye mazlum ülkeler tarafından örnek alınan bir ülke.

İstanbul’da bizim elimizdeki verilere göre Ekrem İmamoğlu kazandı.

Bizi üzen başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış birinin yangından mal kaçırır gibi açıklama yapmasını doğru bulmadık.

Gayet soğukkanlılıkla bakıyoruz verilere. Örgütteki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum 48 saat uyunmayacak. Sandıklar terk edilmeyecek. Birleştirme tutanakları sizin yanınızda tutulacak. İstanbul’a da bahar gelecek Ankara’ya geldiği gibi.

Bütün baskılara rağmen başarıyoruz. 81 milyonun başarısı. Zafer değil başarı. Demokratik açıdan, insani açıdan bir seçim. Elde edilen bir başarı tüm dünyada memnuniyetle karşılanacak.

Ankara, Adana, Antalya, Kırşehir, Artvin, Ardahan, Bolu’yu, Bilecik’i kazandık.

Tüm vatandaşlar kazandı diye bakıyoruz. Seçimden sonra Türkiye tekrar kalıcı gündemine mutfaktaki yangına dönecek. 11 Ağustos 2018’de Türkiye ekonomik krizden nasıl çıkar diye 13 madde halinde hazırladık. 11 maddenin hiçbiri uygulanmadı. Seçimden sonra alınacak önlemlerle mutfaktaki yangın artırılacak. En büyük endişemiz IMF’nin kapısının tekrar çalınması. Tüm göstergeler bu yönde.

Biz sorumluluğunu bilen bir parti olarak bize düşen her görevi yerine getirmeye hazırız. Fırsatçılığa takılmak istemiyoruz. Tam tersine bunun aşılması için ne gerekiyorsa her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Sayın Meral Akşener’e yürekten teşekkür ederiz. Millet İttifakı’nın gösterdiği çaba demokrasi tarihinde yerini alacak. Kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz.

Balıkesir ve Uşak’taki arkadaşlarıma sesleniyorum İYİ Parti’nin adaylarının kazanması için ne geliyorsa yapın, sandıklara sahip çıkın.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :