KILIÇDAROĞLU BALKONDAN DEĞİL SEÇİM OTOBÜSÜNDEN SESLENDİ: DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ BÜTÜN ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU BALKONDAN DEĞİL SEÇİM OTOBÜSÜNDEN SESLENDİ: DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ BÜTÜN ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ

23.06.2019 - 21:42

KILIÇDAROĞLU BALKONDAN DEĞİL SEÇİM OTOBÜSÜNDEN SESLENDİ: DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ BÜTÜN ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önüne getirilen otobüsten halka seslendi. Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun rakibi Binali Yıldırım’a 800 bin oy fark attığını belirterek, “Demokrasi destanı yazdık” ifadesini kullandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önüne getirilen otobüsün üzerinden halka seslendi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Demokrasiyi sonuna kadar savunanlarla herkes gurur duyuyor. İstanbul’a güveniyordum ve Allah’ın izni ile 800 bin oy farkı ile biz bunu çözdük. Demokrasi destanı yazdık. Demokrasi duyarlılığımızı bütün dünyaya göstereceğiz. Önce CHP’nin bütün örgütlerine şükranlarımı sunuyorum. Gençlik kollarına, kadın kollarına teşekkür ediyorum. Anadolu’da bütün gözleri İstanbul seçimlerinde olan ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen bütün yurttaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Millet İttifakı’nın en önemli aktörü olan İYİ Parti’ye yürekten teşekkür ediyorum. Bize destek veren Ak Partili kardeşlerime, MHP’li kardeşlerime, HDP’li kardeşlerime, Saadet Partili kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.

Her şey Adalet Yürüyüşü ile başladı. Adalet istedik, hak istedik, hukuk istedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk. Sağır Sultan’a bile sesimizi duyurduk.

Demokrasi konusunda bir destan yazdık ve bizim yazdığımız bu destan dünyanın her yerinde yankılanıyor. Artık bu saatten sonra kapılı kapılar ardında hiç kimse millet iradesine darbe yapamaz. Artık saraylarda oturup herkesi etkileyeceğini düşünenler halkın iradesine saygı duyacaksınız. Türkiye artık gerçek gündemine dönmeli. 82 milyon demokrasi sınavını verdik. Birlikte İstanbul’a sahip çıkacağız.

İstanbul’da bir çocuğumuzun bulduğu bir slogandı. Düşünün gencecik bir çocuğumuz “Her şey çok güzel olacak” diyor. Onun beklentileri karşılandı. Her şey çok güzel oldu. Hiç kimse unutmasın. Kazanan demokrasidir. Kazanan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Kazanan Mustafa Kemal ve onun arkadaşlarıdır.

Göreceksiniz Ekrem İmamoğlu İstanbul’u dünyanın en büyük markası yapacaktır. Ekrem Başkan önümüzdeki günlerde mazbatasını alacak, hakkı ikinci kez teslim edilecektir. 2-3 ay arayla seçilmek her belediye başkanına nasip olmaz.

Herkesi kucaklayacağız. Kucaklayıcı bir dil kullanacağız. Her düşünceye saygı göstereceğiz. CHP bundan sonra 82 milyonun partisidir. Demokrasinin önündeki engelleri kaldıracağız.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :