KILIÇDAROĞLU: ”BİZİM UZMANLIK ALANIMIZ VİCDAN VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, ONLARIN UZMANLIK ALANI HIRSIZLIK VE ÇALMAK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: ”BİZİM UZMANLIK ALANIMIZ VİCDAN VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, ONLARIN UZMANLIK ALANI HIRSIZLIK VE ÇALMAK.”

16.05.2019 - 8:52

KILIÇDAROĞLU: ”BİZİM UZMANLIK ALANIMIZ VİCDAN VE HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, ONLARIN UZMANLIK ALANI HIRSIZLIK VE ÇALMAK.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FOX TV’de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

 

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Bu akşam Sunay Akın’ın Bakırköyde sunuşu olacak. Ben de katılacağım . Keyifli bir gece geçireceğiz. 16 mayısı 19 mayısı biz milli günleri heyecanla kutluyoruz.

4 Tane oy pusulası veriliyor size. Mühürleri basıp aynı zarfa koyuyorsunuz. seçmen aynı seçmen, sandık aynı sandık. Sonra diyorsunuz ki 3’ünde bir şey yok İBB yi iptal ediyorum diyorsunuz. İnancı olan aklı olan bir insan bunu söyleyemez. Hiçbir hukuki gerekçe yok yazmadılar. 7 kişi oturup gerekçe yazmıyorlar. Kim onlara talimat verdiyse… Bunu açıklayacaklar mı? Şu gerekçeyle iptal ettik. Akla aykırı , hukuka, vicdana akla aykırı bir uygulama. Bir yanlışlık yaptık diyorsan 39 ilçeyi iptal ediyorum dersin.

Bütün dünyanın merak ettiği şey neye göre iptal? 7 kişi vicdanını kararttı bu oyu verdi.

(Sadi güvenin seçim iptal edilmesin oyu) Belki vicdanı rahatsızdır. Bu kadar da olmaz deyip herhalde reddetmiştir. Ben yskya güvenemiyorum. YSK milletin iradesine darbe yapmıştır.

(23 haziranda ne olacak?) Kazanacağız. 23 haziranda elbette sandıklara sahip çıkacağız. Hiçkimsenin şüphesi olmasın. 23 haziranda göreceksiniz çok güzel şeyler olacak.

(İsmail Küçükkaya: Erdoğan çaldılar diyor. Binali Yıldırım önce bir sessiz kaldı sonra o da çaldılar dedi.) Bizim uzmanlık alanımız vicdan ahlak ve hukukun üstünlüğüdür. Onların uzmanlık alanı hırsızlık ve çalmaktır.

(İsmail Küçükkaya: Vatandaş diyor ki biz kime güveneceğiz?) Her vatandaş kendine güvenecek. Benim irademe darbe vurdular. Ne olursa olsun sandığa gidip oyumu kullanacağım. Darbeye karşı demokrasiyi kullanacağım.

İstanbulu İstanbullular teslim alacak. Hiç şüphe etmesinler. imamoğlu mazbatasını aldı. Aynı şey olacak. binler kişiyle beraber mazbatasını alacak görevini yapacak. Acaba mazbatayı verirler mi diye kimsenin şüphesi olmasın. Sandığa gidin oyunuzu kullanın gerisini bize bırakın. Seçmen listelerinin de hepsi kontrol ediliyor. Her sandıkta görevlilerimiz olacak.

Biz istemiyoruz erken seçim. Yaptığımız seçim İBB. Ekrem beyi tekrar seçeceğiz koltuğa oturtacağız. Kul hakkına karşı direnmek hepimizin boynumuzun borcudur. Bunun siyasetle alakası yok. Bende bir merhamet var. Ya siz ramazanın ayının birinci günü gittiniz İstanbul halkının iradesini aldınız.

(Kokmadınız mı?) Saldırıyla ilgili açıklama

Kokmadım, niye 3,5 çapulcudan mı korkacağım. Çok kalabalıktı. Bağıranlar, taş atanlar… Ben inançlı bir insanım. Allah’ın verdiği canı Allah alır. Neden korkacağım.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :