10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU: BU İŞ İKİNCİ TURA KALMAZ, YÜZDE 60’LA SEÇİLECEĞİM

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: BU İŞ İKİNCİ TURA KALMAZ, YÜZDE 60’LA SEÇİLECEĞİM

Eklenme : 02.05.2023 - 8:52

KILIÇDAROĞLU: BU İŞ İKİNCİ TURA KALMAZ, YÜZDE 60’LA SEÇİLECEĞİM

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “14 Mayıs günü yüzde 60 oyla 13. Cumhurbaşkanı seçileceğim. Bu iş ikinci tura kalmaz, ilk turda biter” dedi.

Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Emin Özgönül’e yaptığı açıklamada 15 Mayıs sabahından itibaren bürokraside düzenlemeler yapılacağını belirterek, “Rüşvetçiler, kirli işlere aracılık edenler, devletin değil sarayın memuru olanlar görevden alınacak. Rüşvetçiden Büyükelçi olmaz. Büyükelçi, iktidar propagandası da yapamaz” dedi.

İlk olarak görevden alınacak isimler arasında Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu‘na işaret eden Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

“Bugün devlet kadrolarında partili bürokratlar var. Her alana siyaseti bulaştırdılar. Biz göreve geldikten sonra öncelikle rüşvetçiler, kirli işlere aracılık edenler, devletin değil de sarayın memuru olanlar görevden alınacak.

Özel bir liste hazırlamadık ama rüşvetçiden büyükelçi olur mu? Devleti temsil etmesi gereken büyükelçi, iktidar propagandası yapar mı? Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile çalışmayız. Devleti için çalışan namuslu bürokratlar ise başımızın tacıdır. Öyle bürokratlar var ki bu iktidarın verdiği kanunsuz emirleri yapmadılar ve görevden alındılar, onları değerlendireceğiz.”

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçilirse, “iktidarın valisi” olarak nitelenen isimlerle ilk etapta, TÜİK, AFAD, TOKİ, Merkez Bankası, Kızılay ve İletişim Başkanı ve TRT Genel Müdürü de görevden alınacak.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları