29 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU BU SORUYU PARTİSİNE İKİNCİ DEFA SORDU: ARTIK KARAR VERİN, GERÇEKTEN BENİMLE MİSİNİZ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU BU SORUYU PARTİSİNE İKİNCİ DEFA SORDU: ARTIK KARAR VERİN, GERÇEKTEN BENİMLE MİSİNİZ?

Eklenme : 23.09.2022 - 18:24

KILIÇDAROĞLU BU SORUYU PARTİSİNE İKİNCİ DEFA SORDU: ARTIK KARAR VERİN, GERÇEKTEN BENİMLE MİSİNİZ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grubu’nun İzmir’de düzenlediği 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Elazığ’daki kendisini hedef alan afişlere değinen Kılıçdaroğlu, “Bir insan karalamaya, insanları tahrik etmeye kalkarsa artık ‘Ben ülkeyi yönetemiyorum’ noktasına gelmiş demektir. Bugün Türkiye’nin yönetilmediğini gayet iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘128 milyar dolar nerede?’ afişleri ile geniş kitlelerin dikkatini çektiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “128 milyar dolar buharlaştı ama yılbaşından bu yana 75 milyar dolar daha buharlaştı. Artık sormamız gereken soru, 203 milyar dolar nerede ve kimlere verildi?” dedi.

Türkiye tarihinin en büyük borsa manipülasyonlarına şahit olduklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Küçük yatırımcıyı soyanları isim isim biliyorum. Bu çaldığınız küçük yatırımcıların paralarıdır. Bu paraları burnunuzdan fitil fitil getireceğim, yazın bir yere” diye konuştu..

Birgün’de yer alan habere göre partisine yönelik konuşan Kılıçdaroğlu, “Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz artık benimle olduğunuzu hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“HERKESİ EZEN SİSTEME DİRENMELİYİZ”

Bu herkesi ezen sisteme bir şekilde direnmek zorundayız. Zorundayız ki bizden sonra geleceklere güzel bir Türkiye bırakabilelim. Karşımızda bu ülkenin insanının geleceğini, ahlakını, adaletini yok etmeye çalışan bir saray iktidarı var. Bu saray iktidarı artık memlekete verecek hiçbir şeyi olmadığını gayet iyi biliyor. Oligarklarıyla, beslemeleriyle, havuz medyasıyla… Onlar milyar dolarlar kazanıyorlar. O, bütün bunları maddi güçle yapmaya çalışsın; biz cesaretle çalışıp yolumuza devam edeceğiz.

PARTİSİNE MESAJ

Ben sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım. Ve hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Bu ülkeyi seven insanların, gerçek vatanseverlerin umutları ve duaları bizimle birlikte geliyor.

Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Ama artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz artık benimle olduğunuzu hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise, “Halk düşmanları ile mücadele etmek isteyenleri yanıma çağırıyorum” dedi.

CHP Lideri, şöyle devam etti: “Ne çeteler ne varlıkçılar ne tefeciler ne faizciler ne de borsa manipülatörleri, hiçbiri yanımda olmasın. Hatta mümkünse hepsi karşımda olsun. Ama siz olun. Siz olun ve hep beraber olsun!”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları