1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKENİN İNSANLARINA 6 AY İÇİNDE NEFES ALDIRACAĞIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKENİN İNSANLARINA 6 AY İÇİNDE NEFES ALDIRACAĞIZ

Eklenme : 19.09.2022 - 20:19

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKENİN İNSANLARINA 6 AY İÇİNDE NEFES ALDIRACAĞIZ

Birgün’de yer alan habere göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman programının ardından Malatya’ya geldi. Kılıçdaroğlu, burada sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri ile basına kapalı toplantı yaptı. Kılıçdaroğlu daha sonra CHP Malatya İl Binası’nın açılışına geçti.

Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı eski Cumhurbaşkanı, CHP’nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü ve kendisinin fotoğrafının bulunduğu CHP Malatya İl Başkanlığı’nın yeni binasının açılışını yaptı. Açılış öncesinde IŞİD’in Ankara’da düzenlediği 10 Ekim katliamında hayatını kaybedenlerin fotoğrafının yer aldığı pankart açıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Gençler benim umudum da sizsiniz. Türkiye’nin kaderini 7,5 milyon genç değiştirecek. İlk kez sandığa gideceksiniz ve oy kullanacaksınız. 7,5 milyon genç, Türkiye’nin umudu olan gençler, sizin hayalleriniz benim hedefim olacak. Sizin bütün hayallerinizi gerçekleştirmek de Bay Kemal’in görevi olacak, böyle bilin.

Türkiye, Malatya’nın ne kadar önemli bir kent olduğunu, ne kadar önemli devlet adamları yetiştirdiğini de gayet iyi biliyor. Malatya’nın kültürünü, sevgisini, kardeşliğini, çalışkanlığını hepimiz biliyoruz. Malatya’nın kayısı markası açısından, Malatya’nın sadece bir Türkiye değil dünya markası olduğunu da gayet iyi biliyoruz.

Birinci ve ikinci organize sanayi bölgelerinde iş yapan, binlerce kişiye istihdam yaratan değerli sanayicileri biliyoruz. Bunlar sadece Malatya’da yatırım yapmıyorlar, Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bir Malatyalı iş insanı görürsünüz.

13’ncü Cumhurbaşkanı ile ilgili bir vurgu yaptı. Herkesin çok iyi bilmesini isterim. Altı lider bir aradayız. Altı partinin genel başkanı bir aradayız. Bizi bir araya getiren Türkiye’nin sorunlarıdır. Türkiye’nin meseleleridir. Hangi yaş ve partiden olursak olalım Türkiye’nin iyiye gitmediğini görüyoruz. Bir sorunumuz var, beka sorumuz var. Türkiye’nin bunu aşması lazım. Türkiye bunu aşarken akılla, bilgi ve birikimle aşması lazım. Kucaklaşarak, helalleşerek, kavga etmeden aşması lazım. Bu ülkenin dokularına, ülkedeki insanların dokularına adalet vurgusu yaparak aşması lazım. Sorunları aşmak için kavga değil kucaklaşmamız gerekiyor. Bir arada olmamız gerekiyor.

Bugüne kadar ayrıştırdılar, kimlik, inanç, yaşam tarzı üzerinden ayrıştırdılar. Benim bu millete sözüm var, inancı ne olursa olsun başımın üstünde yeri var. Kimliği ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun başımın üstüne. Benim derdim o insan bu memlekette huzur içinde yaşıyor mu? O insan bu memleketin caddelerinde, sokaklarında, parklarında otururken güler yüzlü oturuyor mu? İşi var mı? Kazanıyor mu? Benim derdim bu. Bu dert hepimizin ortak derdi. Bu derdi çözmek için altı lider bir aradayız. Her birimiz ayrı partiyiz, bunun da farkındayız. Ama demokrasi aşkımız, insan sevgimiz aynıdır. Bu ülkede adalet yok, adaleti getireceğiz, bunun kararlılığını vurguluyoruz.

Biz Milli Kurtuluş Savaşını vermiş bir gelenekten geliyoruz. Bizi Milli Kurtuluş Savaşımız sıradan bir Milli Kurtuluş Savaşı değildir. Bütün mazlum milletlere örnek olan bir savaştır. O nedenle mazlum milletlere örnek olduk, ekonomik kalkınmada da bütün mazlum milletlere örnek olmak zorundayız. Üreterek, çalışarak, kazanarak, yatırım yaparak, üniversitelerde bilgi üreterek yapmak zorundayız. Büyümek zorundayız. Biz bunları yapabilirsek ki yapacağız. Yapmak konusunda kararlıyız. Göreceksiniz Millet İttifakı’nda bu ülkenin insanlarına altı ay içinde nefes aldıracağız.

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları