25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU: CHP’YE YÖNELİK KUMPASLAR VAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: CHP’YE YÖNELİK KUMPASLAR VAR

Eklenme : 23.11.2019 - 18:36

KILIÇDAROĞLU: CHP’YE YÖNELİK KUMPASLAR VAR

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Harmandalı Elektrik Üretim Tesisi Açılış Töreni’nde konuştu. “Saray’a giden CHP’li” iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. CHP’yi nasıl geriletiriz diye kumpaslar kuruluyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ben Cumhurbaşkanı adaylığımı ortaya koyuyorum, sen koyabiliyor musun?” açıklamasına da yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

CHP’ye yönelik kumpaslar var: CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. CHP’yi nasıl geriletiriz diye kumpaslar kuruluyor. Erdoğan geldi İzmir’e bir sürü laflar etti. Ben Cumhurbaşkanlığını ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun diyor bana. Sen ister Cumhurbaşkanlığı’nı koy, ister koyma, seninle her yerde, her ortamda tartışmaya hazırım. Bize kumpas kurmaya çalışıyorlar, buna asla izin vermeyeceğiz. Erdoğan’a buradan bir daha çağrı yapıyorum. Olur da benim dediğim televizyona gelmezsin, bağımsız televizyonlara gelmezsin, ben senin istediğin televizyona gelmeye hazırım. Gelmeyen namerttir.

Belediye Başkanlarımıza söyledim: Bir çocuk yatağa aç giriyorsa rahat uyumayacaksınız. Biliyorum işsizlik var. Az önce bir kadın ‘açım’ diye ağladı. İçim sızladı. Saray’da oturan zat bu feryadı duyuyor mu acaba?

Vatandaşın derdini bilmiyorlar ama bizimle uğraşıyorlar. ‘CHP’yi nasıl geriletebiliriz, nasıl kumpas kurabiliriz’ diye düşünüyorlar. CHP örgütlerine yönelik ciddi kumpaslar var. Türkiye’nin gündemini başka yere çekmek istiyorlar. Erdoğan dün İzmir’e geldi. Bir sürü laf etti ama şu cümle çok önemli: “Ben Cumhurbaşkanı adaylığımı ortaya koyuyorum, sen koyabiliyor musun?” dedi. Buradan Sayın Erdoğan’a bir daha çağrı yapıyorum. Ben seninle her ortamda konuşmaya, tartışmaya hazırım. Olur ya benim dediğim televizyona gelmezsin, ben senin istediğin televizyona gelmeye hazırım. Mesela A Haber’e, ATV’ye gidelim. Sen ordunla gel, ben yalnız başıma geleceğim. Gelmeyen namerttir!

Ben senin bildiğin adamlardan değilim. Ben alnı temiz, insanı seven, insanlar arasında ayrım yapmayan biriyim. Benim çoluk çocuğum gidip de Amerikalarda büyük binalar almaz. Çünkü biz dürüstüz.

Belli çevreler, Erdoğan’ın bana yönelik eleştirilerini destekliyorlar. Havuz meydyası… Siz zaten itibarsız yayın organısınız. Sizler halkı köreltmek için yayın yapıyorsunuz. Milletin anası ağladı. Çocuklar yatağa aç giriyor.

Erdoğan’a söylüyorum: Başkasının önünde konuşmak kolay, yalan söylemek kolay… İster televizyona yalnız gel, istersen ordunla gel. Söz veriyorum yalnız geleceğim. Bizim verilmeyecek hesabımız yok. Seni gayet iyi tanıyorum. Fakir fukaranın hakkını boğazından indirenleri de biliyorum. Sen bana 5 soru soracaksın ben de sana 5 soru soracağım. Ne olduğunu millet görecek. Bu konunun arkasını bırakmayacağım. Öyle iftira atıp kaçmak yok. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sormak benim namus borcum.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları