27 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU: ”EN YETKİLİ KİŞİ İSTANBUL’A İHANET ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ, İMAMOĞLU İHANET HANÇERİNİ ÇIKARMAK İSTİYOR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: ”EN YETKİLİ KİŞİ İSTANBUL’A İHANET ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ, İMAMOĞLU İHANET HANÇERİNİ ÇIKARMAK İSTİYOR”

Eklenme : 01.01.2021 - 16:22

KILIÇDAROĞLU: ”EN YETKİLİ KİŞİ İSTANBUL’A İHANET ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ, İMAMOĞLU İHANET HANÇERİNİ ÇIKARMAK İSTİYOR”

 

Kılıçdaroğlu: İmamoğlu İstanbul’un böğrüne saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor

 Kılıçdaroğlu, “Ben merkezi hükümetten şunu beklerim, İstanbul’a ihanet edildiği söylendi. İmamoğlu, İstanbul’un böğrüne saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nın ilk etabının açılış töreninde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım 2016’da başlatılan 10,10 kilometrelik T5 Eminönü-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvayı’nın 12 istasyon ve 8,8 km’den oluşan Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı arasındaki ilk kısmı bugün açıldı.

 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“MİLLET İTTİFAKI OLARAK KAVGASIZ YAŞAMAK İSTİYORUZ”

“Siz Millet İttifakı’nın belediye başkanısınız. Onlar bir mirası devraldılar. Onlara söylediğim şuydu: Asla şikayet etmeyeceksiniz. Engel çıkartacaklar. Her türlü engeli çıkartıyorlar. Belediye başkanları her türlü engeli aşmak için azim ve kararlılığı göstereceklerdir.

Millet İttifakı olarak kavgasız yaşamak istiyoruz.

“İMAMOĞLU İSTANBUL’A SAPLANAN HANÇERİ ÇIKARMAYA ÇALIŞIYOR

Belediye başkanlarımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin borç alırken ödeyeceği faiz oranının daha altında faiz buluyorlar. Çünkü güvenilir ve şeffaf bir durum sergiliyorlar. Belediye başkanlarımız, belli aralıklarla vatandaşlarımızı bilgilendiriyorlar. Ben merkezi hükümetten şunu beklerim, İstanbul’a ihanet edildiği söylendi. En yetkili kişi tarafından ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik’ cümlesi kullanıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul’un böğrüne saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor. Lütfen belediye başkanlarımıza engel olmayın ve kentlere hizmet etsinler. İstanbul bir beton ormanı olmayı hak etmiyor. İnsanlarımızın kuş görmeye hakları yok mu? Temiz bir hava görmeye hakları yok mu? İstanbul yaşanılabilir bir kent hale getirilecek, bu yapılacak. Dolayısıyla merkezi yönetim engel çıkardığı taktirde yine yapılacak. Hiçbir engel, ağacı ve doğayı sevmemize engel olamaz.”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları