KILIÇDAROĞLU GİTMEMEKTE KARARLI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU GİTMEMEKTE KARARLI.

26.06.2018 - 18:38

KILIÇDAROĞLU GİTMEMEKTE KARARLI.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde istifa iddialarına son noktayı koydu.

 

24 Haziran analizi yapan Kılıçdaroğlu “Bu seçimin tek kaybedeni vardır o da AKP. Kazanan da demokrasidir. Duvarın bir kısmını yıktık. Geri kalanını da yıkacağız.” dedi. CHP Lideri parti içerisindeki istifa talepleri için ise net bir yanıt vermedi “Koltuk sevdalılarının bu partide işi yoktur.” demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin performansı için ise “Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi” yorumunda bulundu.

CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçim sonuçlarını değerlendirmek için toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istifa iddialarına karşılık olarak, “Muharrem Bey’in CHP’den çok oy almasını savunduk zaten. Dolayısıyla biz Muharrem Bey’in bütün çalışmalarına katkı verdik. Gösterdiği performansı yerinde bulduk. CHP’den çok oy almasaydı sorun çıkacaktı. Partide ne olacağına partililer karar verir. 9 ay sonra yerel seçimler var. Duvarın kalan kısmını orada yıkacağız. Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Oy kullanan bütün vatandaşlara demokrasiye sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Bir başka teşekkürüm gönüllüre hiçbir şey beklemeden demokrasi olsun diye destek verdiler.

Teşekkürü asıl kendi örgütlerimize yapacağız. Bütün baskılara şantajlara, tehditlere rahmen yüreklice görevlerini yaptı. CHP’nin bütün örgütlerine yürekten teşekkür ediyorum.

Daha önceki seçimlerde İçişleri Bakanı istifa ederdi, valiler tarafsız görev yapsın diye görevini korudu. Ulaştırma Bakanı ve Adalet Bakanı da istifa etmedi. CHP örgütlerinin hangi koşullarda bir zoru gerçekleştirdiğini bütün dünyanın bilmesini isterim.

Sonuç şu: İktidar partisine 7 puan kaybettirdiler. 49,5 olan oyları 42,5’a düştü. Bu bizim için önemlidir.
Biz yapabiliriz algısını toplumun herkesime gösterdiler. Bu sonuç iktidarın parlamentonda muhalefete düşmesi demektir.
Dünün güçlü adamı bugünün topal ördeğidir.

Yani özetle duvarın bir kısmını yıktık, aynı azim ve kararlılıkla duvarın bir diğer kısmını da yıktık. Bu seçimin tek kaybedeni AKP’dir. 7 puan kaybetmiştir, parlamentoda da çoğunluğunu kaybetmiştir.

İYİ PARTİ’YE 15 VEKİL TRANSFERİ

Daha seçime girmeden önce iktidarın bir siyasel partiye koyduğu engelin önünü açtık. Rakibimiz olan bir siyasi partinin seçime girmesi için elimizden geleni yaptık.

Anadoluyu barıştırdık, asla yanyana gelemez diye nutuk atanların nutuklarını boşa çıkardık. Millet İttifa’nı kurduk. Eski kavgaları bir kenara bıraktık.

Her türlü baskı şantaja rahmen sandık güvenliğini sağlamak bizim namus borcumuzdur. Ve örgütümüz sandıklara sahip çıktı. Her oyun üzerinde titredik.

Orta Anadolu’da CHP’nin sesi daha gür çıkacak. Uzun yıllardır milletvekili çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık.

Millet İttifakı’nın getirdiği bir şey daha var; 12 Eylül darbesinin getirdiği yüzde 10 seçim barajını yerle bir ettik.

Sonuçta kazanan demokrasi oldu.
Bir şey daha gerçekleştirdik; Eskiden iktidar partisinin istediği 2 partili bir parlamentoydu. Bütün sesleri ve renkleri parlamentoya taşıdık. Bu konuda da bütün barajları yerle bir ettik.

Dün arkadaşlarıma şu talimatı verdim:
1- Her milletvekili, her il başkanı beraber milletin hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Sarayın çıkardığı kararnameler sonuna kadar irdenecek.

2- Gazi Meclisimizin itibarını koruyacağız. Bu Meclis, el kaldırılan bir Meclis değildir. Ana hedefimizin bütün o yetkilerin parlamentoya iade edilmesidir.
3- Ekonomide yangın var! Mutfakta yangın var! Önümüzdeki süreç sıradan bir süreç değildir, vatandaşın hakkını korurken, onun da ekonomisini koruyacağız.

CHP’nin görevi saklanan bilgileri derleyip toparlayarak kamuoyu ile paylaşmaktır.

SONUCA HİLE KARIŞTI MI? ERDOĞAN’I TEBRİK ETTİ Mİ?

Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez, yasama yürütme ve yargıyı kendine bağlayan bir insan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğiz. Bir diktatörün neyini tebrik edeceğim

Demokraside hile var, eşit şartlarda mücadele olmalı. Sandıkta değil, demokraside hile var.

İSTİFA ÇAĞRISI VE KURULTAY TALEPLERİ

Mahir bey kendi partisinde darbe yapıldığında neredeydi acaba? Biz hiçbir zaman dış temkinlerle kendi politikamızı oluşturmayız. Biz birilerinin talimatıyla hareket etmeyiz.

CHP’nin bütün üyeleri kenndi aramızda oturur konuşuruz, biz demokrasiye inanan bir partiyiz. Mahir Ünal kendi partisinin tek adama teslim edildiğini çok iyi biliyor.

Hangi başarıyı elde etti? Topal ördek durumunda. Biz dikeni sulama niyetinde değiliz. Biz gülden ve bülbülden yanayız.

MUHARREM İNCE İLE CHP’NİN OYU ARASINDAKİ 8 PUANLIK FARK – İSTİFA TARTIŞMALARI

Bir Muharrem Bey’in CHP’den fazla oy almasını öteden beri savunduk. Biz Muharrem Bey’in bütün çalışmalarına katkı verdik. Gösteridiği performansı takdir ettik. Beklentinin altında kaldı. Kendi ifadesi. CHP’den fazla oy alması doğal bir sonuçtur. Partide ne olacağını ne biteceğini partililer karar verir.

Biz 9 ay sonra yerel seçimler var. Duvarın kalan kısmınn 2. kısmını yıkacağız. Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur. Bireysel çıkışlarla kendisine yer arayanların bu partide yeri yoktur. Milletvekili olmadım, ben şimdi eleştiriyorum diyenlerin bu partide yeri yoktur.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :