KILIÇDAROĞLU: ”KARTAL’DAKİ BİNAYI YAPTIRAN KİŞİ ŞU ANDA ERZURUM’DA BELEDİYE BAŞKANI, HERKES BU GERÇEĞİ BİLSİN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: ”KARTAL’DAKİ BİNAYI YAPTIRAN KİŞİ ŞU ANDA ERZURUM’DA BELEDİYE BAŞKANI, HERKES BU GERÇEĞİ BİLSİN.”

12.02.2019 - 14:04

KILIÇDAROĞLU: ”KARTAL’DAKİ BİNAYI YAPTIRAN KİŞİ ŞU ANDA ERZURUM’DA BELEDİYE BAŞKANI, HERKES BU GERÇEĞİ BİLSİN.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP grubunda yaptığı açıklamanın en vurucu yeri Kartal’da yıkılan bina ile ilgiliydi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları:

KARTAL’DA 21 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ BİNAYI YAPTIRAN KİŞİ AKP’NİN ADAYI

21 vatandaşımız hayatını kaybetti… O bina ile ilgili çok şey biliyordum. Ama enkazın altında insanlar varken onu politik bir sürecin parçası haline getirmekten kaçındık.

O binayı kaçak yaptıran, kaçak kat çıkaran kişi şu anda Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanı’dır. Herkes bu gerçeği bilsin!

BİR DE İFTİRA ATIYORLAR

Bina elbette yapılır, binayı yaparken kuralına uygun yapacaksın! Deprem olsa kimbilir kaç bina daha yıkılacak! 99 depreminin üstünden 21 yıl geçti. 21 yılda İstanbul’da ne yapıldı, hangi önlemler alındı? İmar affı çıkardılar… İmar affını sağlam binaya çıkar! Tescilli tabut haline getirdiler.

Bunları İstanbulluların bilmesi lazım. 25 yıldır İstanbul’u yöneteceksiniz. Ve İstanbul’da binalar deprem olmadan yıkılacak. Bir de iftira çıkardılar; Hayır, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz bütün gün ordaydı! Hiçkimse unutmasın, bunun vebali o yönetimin boynundadır.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :