KILIÇDAROĞLU ”MAN ADASI” DAVASINDA, TAZMİNAT ÖDEYECEK.

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU ”MAN ADASI” DAVASINDA, TAZMİNAT ÖDEYECEK.

07.06.2018 - 17:21

KILIÇDAROĞLU ”MAN ADASI” DAVASINDA, TAZMİNAT ÖDEYECEK.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın, parti grup toplantısında ailesi ve yakınları aleyhine dile getirdiği “Man Adası” iddiaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 1.5 milyon TL’lik manevi tazminat davası karara bağlandı. Mahkeme, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ve yakınlarına 197 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi.

REDDİ HAKİM TALEBİ REDDEDİLDİ
İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına davacılarRecep Tayyip Erdoğan ve yakınları adına avukat Ferah Yıldız ile CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu ‘nun avukatı Celal Çelik katıldı. Avukat Celal Çelik reddi hakim talepli dilekçesini tekrarladığını söyledi. Mahkeme heyeti reddi hakim talebinin geri çevrilmesine karar verdi.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI
Kararını açıklayan Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi heyeti, davalının davacılar hakkında iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu, yurt dışına herhangi bir para gönderilmediğinin sabit olduğunun anlaşıldığını belirtti. Açılan haksız fiile dayalı davanın kısmen kabulüne karar veren mahkeme, 110 bin lira manevi tazminatın CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan ‘a ve 15 bin lira manevi tazminatın Ahmet Burak Erdoğan’a verilmesine karar verdi. Mahkeme 17 bin lira manevi tazminatın Ziya İlgen’e, 25 bin lira manevi tazminatın Mustafa Erdoğan’a, 20 bin lira manevi tazminatın Osman Ketenci’ye ve 10 bin lira manevi tazminatın da Mustafa Gündoğan’a 28 Kasım 2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalı Kılıçdaroğlu’ndan alınarak taraflara ödenmesine karar verdi. Tazminat ödemesi isim listesi olarak da şu şekilde:

Mahkeme kararına göre Kılıçdaroğlu;
110 bin TL Cumhurbaşkanı Erdoğan’a,
15 bin TL Erdoğan’ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan’a,
17 bin TL Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen’e,
25 bin TL Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’a,
20 bin TL Erdoğan’ın dünürü Osman Ketenci’ye,
10 bin TL Erdoğan’ın eski Özel Kalem Müdürü Mustafa Gündoğan’a
 tazminat ödeyecek.

OLAYIN GEÇMİŞİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 28 Kasım 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı partisinin grup toplantısında bazı belgeler göstererek bazı iddialarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın ailesi ve yakın çevresinin Man Adaları’nda kurulu bir şirkete yapılan para transferine ilişkin belgeler üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kılıçdaroğlu’nun para transferini gerçekleştirdiğini iddia ettiği Ahmet Burak Erdoğan, Mustafa Erdoğan, Ziya İlgen, Osman Ketenci ve Mustafa Gündoğan, avukatları aracılığı ile İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. Dava dilekçesinde, iddiaların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukları, kardeşi ve yakınlarını hedef alan küçük düşürücü, aşağılayıcı ve gerçek dışı olduğu belirtilerek, davalı Kılıçdaroğlu’ndan 1.5 milyon TL manevi tazminat talebinde bulunuldu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :