KILIÇDAROĞLU SESİNİ YÜKSELTTİ: ”HAK ARAMAK DİKTATÖRE BOYUN EĞMEMEKTİR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU SESİNİ YÜKSELTTİ: ”HAK ARAMAK DİKTATÖRE BOYUN EĞMEMEKTİR.”

04.12.2018 - 14:55

KILIÇDAROĞLU SESİNİ YÜKSELTTİ: ”HAK ARAMAK DİKTATÖRE BOYUN EĞMEMEKTİR.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

4 Aralık bugün Madenciler günü. Çalışma şartlarının en ağır olduğu alan yer altında çalışan madencilerimizin çalışma şartlarıdır. Emek verirler, alınteri dökerler. Şu garip duruma bakın maden kazalarında Türkiye Avrupa birincisi neden?Soma’yı, Zonguldak’ı düşünün bütün bunların nedeni tedbir alınmadan işçinin yeraltına indiilmesidir. Elin oğlu her türlü önlemi alır öyle yollar işçisini. daha geçen gün Kuzey Marmara Otoyolu’nda 30 metre yüksekliğinden bir blok işçilerimizin üzerine düştü.Hayatlarını kaybeden 3 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum.Sizin emek harcadığınız her saniyeden itibaren biz sizin yanınızda olacağız.

Siz ne istiyorsunuz servis sorunun çözülmesini istiyorsunuz, yatakhanelerde tahtakurusu olmasın istiyorsunuz, maaşlarınızın bankaya tam olarak yatırılmasını istiyorsunuz, maaşlarını alamayanların maaşları ödensin istiyorsunuz. Yani haklarınızı istiyorsunuz. Siz hak istediniz diye polis geldi, TOMA’lar geldi, biber gazları geldi. Niye hak arıyorsunuz diye geldiler Yarın onların davaları görülecek, CHP’li vekiller de hazır bulunacak.52 işçi hayatını kaybetti, 52 kişinin ölümünü gizlediler. Sayın Ali Şeker’in verdiği soru önergesine gelen yanıtta söylediler. 52 aile, 52 can…Deniyor ki CHP bizim hakkımızı savunuyor mu? Sizlerin hakkını savunmak için elimden ne geliyorsa yapacağım yeter ki isteyin.

Daha bu davalara çok bakacağız. Baskı dönemlerinde olur bu davalar. Hak aramanın suç olduğu ortamlar dikta yönetimlerinin olduğu ortamlardır. Hak aramak bir erdemdir. Hak aramak diktatöre boyun eğmemektir.

Daha bu davalara çok bakacağız. Baskı dönemlerinde olur bu davalar. Hak aramanın suç olduğu ortamlar dikta yönetimlerinin olduğu ortamlardır. Hak aramak bir erdemdir. Hak aramak diktatöre boyun eğmemektir.Biz sadece işçinin hakkını savunmuyoruz, esnafın da, sanayicinin de, memurun da hakkını arıyoruz. bizim görevimiz halkın çıkarlarını savunmaktır. sarayı değil halkı savunuyoruz biz. Saray’dan değil halktan yana tavır alıyoruz biz.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :