7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU: ”SİNAN ATEŞ’İN AİLESİ ADALETE KAVUŞACAK, BU ÜLKEYİ MAFYALARA, ÇETELERE BIRAKMAYACAĞIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU: ”SİNAN ATEŞ’İN AİLESİ ADALETE KAVUŞACAK, BU ÜLKEYİ MAFYALARA, ÇETELERE BIRAKMAYACAĞIZ”

Eklenme : 05.01.2023 - 8:04

KILIÇDAROĞLU: ”SİNAN ATEŞ’İN AİLESİ ADALETE KAVUŞACAK, BU ÜLKEYİ MAFYALARA, ÇETELERE BIRAKMAYACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile “Milliyetçi Atatürkçü bir akademisyen, Ankara’nın göbeğinde katledildi” dediği eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş hakkında açıklama yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “kahramanım” dediği Kürşad Yılmaz’ın Sinan Ateş hakkındaki, “Ülkücü katili ülkücü olamaz. Türk Silahlı kuvvetlerinde general bir zamanlar ülkü ocaklarında genel başkan olsalar da bu kurumlara sızmış FETÖ ajanlarıdır ancak” açıklamalarına atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, “Hapisten çıkardıkları çetelere ‘mesajı siz verin’ diyorlar. Rahmetli ülkücü gence FETÖ’cü damgası yapıştırıyorlar. Çok açık söyleyeyim, bu en hafif tabirle adiliktir” ifadesini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nden seslendiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. “Bu ülkeyi mafyalara, çetelere bırakmayacağız. Sinan Ateş’in ailesi adalete kavuşacak. Herkes aklını başına toplasın!” yorumuyla paylaşılan videoda, geçtiğimiz hafta Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş hakkında kısa açıklamada bulundu.

Ateş için, “Milliyetçi Atatürkçü bir akademisyen” diyen Kılıçdaroğlu, cezaevinden çıkarılan ve Ateş hakkında ilk açıklamayı yapan Kürşad Yılmaz’ın açıklamalarını eleştirdi. “Rahmetli ülkücü gence FETÖ’cü damgası yapıştırıyorlar.” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, “Çok açık söyleyeyim, bu en hafif tabirle adiliktir.” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları