26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A: ”SÜRATLE KARA KIŞ FONU OLUŞTUR, BEŞLİ ÇETENİN HER BİRİ BİRER MİLYAR DOLAR VERSİN”

Ana Sayfa » EKONOMİ » KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A: ”SÜRATLE KARA KIŞ FONU OLUŞTUR, BEŞLİ ÇETENİN HER BİRİ BİRER MİLYAR DOLAR VERSİN”

Eklenme : 12.10.2021 - 17:37

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A: ”SÜRATLE KARA KIŞ FONU OLUŞTUR, BEŞLİ ÇETENİN HER BİRİ BİRER MİLYAR DOLAR VERSİN”

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Kara Kış Fonu” tavsiyesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

20. yüzyılda terörden en büyük acıyı yaşayan ülkelerin başında Türkiye gelir. 10 Ekim 2015  Ankara katliamı yüreğimizde derin bir yara olarak duruyor. 102 yurttaşımız hayatını kaybetti. Bunların içinde 9 yaşında Veysel de vardı. Veysel’in ne suçu vardı? Terörün bu kadar acımasız olduğunu biliyoruz.

“83 MİLYON ADINA ADALET İSTİYORUZ”

Adalet istiyoruz kendi ülkemizde. Kendim için istemiyorum, 83 milyon adına adalet istiyorum. Masum insanların kin ve intikam duygusuyla hapishanede tutulmasını istemiyorum. Yazıktır, günahtır. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, askeri öğrenciler, adaleti arayan avukatlar neden hapishanede? Türkiye’nin bir yol temizliğine ihtiyacı var. Kin ve öfke ile devleti yönetmeyeceğiz.

“HAYAT PAHALILIĞI HERKESİN DİLİNDE”

Hepsinin derdi aynı. Hayat pahalılığı herkesin dilinde. Türkiye’yi bu hale kim getirdi? Çiftçi, memur, esnaf, ev hanımı kardeşim size sesleniyorum. Bize yetkiyi vereceksiniz, dostlarımızla birlikte bu ülkede nasıl bir bahar havası estireceğimizi göreceksiniz. Gerçekten de bahar havası estireceğiz, herkesi kucaklayacağız. Kimseye kötülük yapmayacağız.

Dertlisiniz biliyorum. Ciddi sorunlar var biliyorum ama sakın umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye güçlü ülkedir sadece yönetilmiyor temel sorunu bu. Türkiye’yi adaletle, ahlakla, bilgiyle, birikimle, liyakatle yöneteceğiz. Herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. 7 milyon yurt dışında çalışan yurttaşımız var. Yıllardır oradalar. Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşmasını hükümet imzaladı. Yurt dışında vatandaşlarımızın birikimleri ilgili ülkelerdeki Maliye Bakanlıklarına bildirilecek. 7 milyon yurttaşımızın büyük kısmı oldukları ülkenin vergi daireleri ile muhatap olacak. Çoğu vergi vermediniz diye ayrıca ceza ile karşı karşıya kalacak. Defalarca uyardık, önce vatandaşlarımızı uyarın, derhal uygulamaya koymayın dedik ama yapmadılar. Sadece ben değil, Temel bey de uyardı.

“FAİZ LOBİSİNİN BİR NUMARALI ADAMI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR”

AK Partili seçmene soruyorlar Türkiye iyiye mi kötüye mi gidiyor diye. İyiye gidenlerin oranı yüzde 18. Yüzde 82’si kötüye gidiyor diyor. MHP’li ise yüzde 87’si kötüye gidiyor diyor. Türkiye’nin kötüye gittiğini hepimiz biliyoruz. Faiz lobisinin bir numaralı adamı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

128 milyar dolarda böyle gitti. Bakın daha kış gelmeden 2021’nin ilk 5 ayında 1 milyon 525 bin abonenin elektriği kesildi. Saray duyuyor mu bunu acaba? Bakanlar, AK Parti’nin, MHP’nin milletvekillerini duyuyor mu? İradesini Saray’a kiraya vermiş olanlar TBMM’de halkın sorunlarını çözemezler. Yine ilk 5 ayda, 674 bin abonenin de doğalgazı kesildi. Bu kış ne olacak bu hanelerde? Biz düşünüyoruz ama AK Parti ve MHP’nin hiç umurunda değil. Geldiğimiz nokta budur. Tablo böyleyken devleti yöneten zat, ‘Biz kendi vatandaşımızı korumak için her türlü fedakarlığı yaptık’ diyor. Hangi fedakarlığı yaptın? Senin perişan dediğin ülkelere sor bakalım onlar 1 yılda 31 kere zam yaptılar mı?

ERDOĞAN’A ‘KARA KIŞ FONU’ TAVSİYESİ

Erdoğan, Türkiye’nin önündeki en büyük takozdur. Demokrasinin, Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi önündeki en büyük takozdur. Her şeyi engelliyor. Ben ve sizler, ülkemizin insanını seviyoruz. Kışı huzur içinde geçirmelerini istiyoruz. Kendisine önerdim, süratli bir şekilde ‘Kara Kış Fonu’ oluştur. Saray’ın Yardım Fonu de ne dersen de. Kaynaklarını da gösterdim kendisine. Beşli Çete’nin her biri birer milyar dolar para versin.

Çıkıp millete, ‘5 milyon doları beşli çeteden aldım. Ben de 13 uçağımdan 12’sini satacağım. Ben de fakirin, fukaranın yanında duracağım’ diyeceksin. Vergi cennetlerinden gelen para var. Bunları ‘bilmiyorum’ diyebilir. O zaman bana bir telefon edeceksin. ‘Eyy Kılıçdaroğlu’ ya da ‘Bay Kemal şu listeleri bana gönder’ diyeceksin. Söz veriyorum yarım saat içinde sana göndereceğim.

Seyredilmeyen onlarca televizyonlar, satılmayan onlarca gazeteleri var. Bunları besleyen kamu kurumları ve kuruluşları var Erdoğan’ın propagandasını yapsınlar diye. Diyeceksin ki, ‘Artık yol ayrımına geldik. Kara kış tablosu var. Bu milleti perişan etmeyelim. Kamu kuruluşlarının havuz medyasına verdiği bütün reklam paralarını fona yatıracağız’ diyeceksin. Oturup bana teşekkür edersin.

İngiltere’de şoför kıtlığı var. Türkiye’de milyonlarca işsiz var. Erdoğan böyle bir fon kurarsa hiç kimsenin elektriği, doğal gazı kesilmeyecek. Sen dünyanın fonunu kurdun aldın paraları götürdün, yandaşlarına dağıttın bir de fakire fukaraya ver kardeşim.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları