27 Kasım 2021 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU’NDAN İKİNCİ HAMLE: SAVCILIĞA SİYASİ CİNAYETLER DİLEKÇESİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NDAN İKİNCİ HAMLE: SAVCILIĞA SİYASİ CİNAYETLER DİLEKÇESİ

Eklenme : 15.10.2021 - 21:20

KILIÇDAROĞLU’NDAN İKİNCİ HAMLE: SAVCILIĞA SİYASİ CİNAYETLER DİLEKÇESİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na yaptığı beklenmedik ziyaret beraberinde bir çok siyasi sonucu da getirecek nitelikteydi. Şimdi ikinci hamle geldi. Klıçdaroğlu’nun üç gün önce “Siyasi cinayetler kaygım var” açıklaması siyasette tartışma yaratmış, İYİ Parti’li Koray Aydın da benzeri duyumlar aldığını açıklamıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili resen soruşturma başlatmış ve CHP liderinin de soruşturma kapsamında ifade vermesi gündeme gelmişti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Kılıçdaroğlu, siyasi cinayetler tartışmasına ilişkin avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi. Konuyla ilgili ifade vermesi gereken kişinin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirtilen dilekçede, “Kamuoyunda da tartışma konusu olan ‘Siyasi Cinayet ve Tehditler’ özelindeki soruşturmanın sonuca ulaşabilmesi ve konunun aydınlatılabilmesi için baskı ve tehdit söylemlerinin muhatabı konumundaki Recep Tayyip Erdoğan’ın beyanlarının alınması gerekli bulunmaktadır” denildi.

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak “Sen 15 Temmuz’da tankların arasından kaçıp Bakırköy Belediyesi’ne gitmiş olabilirsin. Bu defa kaçmaya fırsat bile bulamazsın. Onu bil” dediği ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yönelik olarak da “Daha neler olacak neler…” ifadelerini kullandığı anımsatılan dilekçede, şunlar kaydedildi:

‘ERDOĞAN’IN NİYET VE YAKLAŞIMLARIN AÇIĞA ÇIKARILMASI ZORUNLULUĞU BULUNMAKTADIR’

“AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alıntılanan tehdit, yıldırma söylem ve yaklaşımlarının hangi nedenle yapıldığının ve bu söylemlerin ardındaki niyet ve yaklaşımların açığa çıkarılması zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle, öncelikle AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın soruşturma konusu yapılan ‘Siyasi Cinayetler Ve Tehditler’ özelinde ifadesinin alınmasını, tartışılan konunun aydınlığa çıkarılmasının böylelikle sağlanmasını talep ediyoruz. Talebimiz doğrultusunda Recep Tayyip Erdoğan’ın elde edilecek ifade tutanağı ile diğer bilgi ve belgelerin müvekkil Genel Başkan’a iletilmesi sonrasında tarafımızca beyanda bulunulacaktır.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları