28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU’NDAN KEMERKÖY GÖZALTILARINA TEPKİ: ”DEMİRÖREN, SİZLERİ İZLİYORUM..ZİRAAT BANKASI’NIN PARASI İLE İSTANBUL’UN YEŞİL ALANLARINI YOK ETME FAALİYETLERİNİZİ DURDURMANIZI ÖNERİRİM”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NDAN KEMERKÖY GÖZALTILARINA TEPKİ: ”DEMİRÖREN, SİZLERİ İZLİYORUM..ZİRAAT BANKASI’NIN PARASI İLE İSTANBUL’UN YEŞİL ALANLARINI YOK ETME FAALİYETLERİNİZİ DURDURMANIZI ÖNERİRİM”

Eklenme : 06.11.2022 - 17:19

KILIÇDAROĞLU’NDAN KEMERKÖY GÖZALTILARINA TEPKİ: ”DEMİRÖREN, SİZLERİ İZLİYORUM..ZİRAAT BANKASI’NIN PARASI İLE İSTANBUL’UN YEŞİL ALANLARINI YOK ETME FAALİYETLERİNİZİ DURDURMANIZI ÖNERİRİM”

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kemerköy sitesinin yeşil alanının yıkılmasını protesto eden 3 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Doğa için mücadele eden insanlara saldıranlar… Ve Demirören! Sizleri izliyorum. Durmanızı ve Ziraat Bankası’nın parası ile İstanbul’un yeşil alanlarını yok etme faaliyetlerinizi durdurmanızı öneririm” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul’un Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerköy sitesinin yeşil alanın yıkılmasını engellemek isteyen 3 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından FOX TV’nin konuya ilişkin haberini paylaşarak şu notu düştü:

“Doğayı talan edenler, deprem toplanma alanlarını yok edenler, doğa için mücadele eden insanlara saldıranlar… Ve Demirören! Sizleri izliyorum. Durmanızı ve Ziraat Bankası’nın parası ile İstanbul’un yeşil alanlarını yok etme faaliyetlerinizi durdurmanızı öneririm.”

Demirören Grubu’nun kredi borçlarına karşılık Ziraat Bankası’na geçtiği belirtilen İstanbul’un Göktürk Mahallesi’ndeki Kemerköy Sitesi Golf Sahası; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imara açıldı. Emlak Konut GYO burada inşaat yapmak istiyor. Site sakinleri ise polis eşliğinde gelen inşaat firması çalışanlarına karşı 31 Ekim’den bu yana direniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imara açılan golf sahalarına konut ve villa olmak üzere 650 bağımsız birim inşa edilecek. Projede 91 adet villa, 33 adet konut bloğu yer alacak. Proje, 143 bin 586 metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip. Emlak Konut,  ihale ettiği “Eyüpsultan Göktürk 1. Etap Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi” için Özyazıcı İnşaat ile 19 Ekim 2022 tarihinde 1 milyar 550 milyon TL’lik sözleşme imzaladı. Eyüpsultan Göktürk 2. Etap Konut İnşaatı için de 24 Ekim’de de Cevahir Yapı Sanayi ile 2 milyar 295 milyon TL’lik sözleşme imzalandığını açıkladı.

 

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları