29 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖĞRETMENLERE: ”BU MUAMELEYE EYVALLAH EDERSENİZ, EZİLİRSİNİZ. SON ÇAĞRIM SINAVA GİRMEYİN”

Ana Sayfa » EĞİTİM » KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖĞRETMENLERE: ”BU MUAMELEYE EYVALLAH EDERSENİZ, EZİLİRSİNİZ. SON ÇAĞRIM SINAVA GİRMEYİN”

Eklenme : 23.08.2022 - 9:15

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖĞRETMENLERE: ”BU MUAMELEYE EYVALLAH EDERSENİZ, EZİLİRSİNİZ. SON ÇAĞRIM SINAVA GİRMEYİN”

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada; uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ile ilgili yaptığı açıklamaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan yanıt geldi. Kılıçdaroğlu öğretmenlere seslenerek “Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin!” dedi.

Erdoğan kabine toplantısının ardınan yaptığı konuşmasında, “Uzman ve başöğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru oldu. Bu öğretmenlerimizin büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans, doktora yapmış olan 90 bine yakın öğretmenimiz yapılacak sınavdan zaten muaf. Diğer öğretmenlerimize, sınavı boykot çağrısı yapılmasını en başta milli iradenin tecelligahı olan Meclisimize saygısızlık olarak görüyoruz. Daha önce de öğretmenler arasında ayrımcılık yaparak onlara hakaret edenlerin bu konudaki gayretlerinin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur.” ifadelerini kullanmıştı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu açıklamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin!

“SİZİN ÖNÜNÜZDE KİM DURABİLİR”

Haklarınızı almak mı istiyorsunuz, insanca yaşamak mı istiyorsunuz, mücadele etmeyi bileceksiniz. “Hadi ordan demeyi” bileceksiniz. Bakın o zaman o tehditlerden nasıl dönüyorlar. 600 bin kişisiniz, sizin önünüzde kim durabilir!

“SENDİKALARI HİZAYA GETİRİN”

İlk atacağınız adım sendikalarınıza yönelik olsun. Bazı sendikalar bu rezaletin şakşakçısıdır. Oysa tüm güç sizin elinizdedir. En önce onları hizaya getirin.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları