KILIÇDAROĞLU’NDAN TÜİK’İN BÜYÜME VERİLERİNE YORUM: ”BÜYÜYEN ESNAF, ÇİFTÇİ, İŞÇİ VAR MI? BÜYÜYEN RANTİYE SINIFI.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NDAN TÜİK’İN BÜYÜME VERİLERİNE YORUM: ”BÜYÜYEN ESNAF, ÇİFTÇİ, İŞÇİ VAR MI? BÜYÜYEN RANTİYE SINIFI.”

11.06.2018 - 13:39

KILIÇDAROĞLU’NDAN TÜİK’İN BÜYÜME VERİLERİNE YORUM: ”BÜYÜYEN ESNAF, ÇİFTÇİ, İŞÇİ VAR MI? BÜYÜYEN RANTİYE SINIFI.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Malatya’da esnaf ve STK temsilcilerine hitap etti. Kılıçdaroğlu, “Sizin emekli aylıklarınızdan bin lira kesildi. SGK’da açık var diye. Kılıçdaroğlu SGK’yı batırdılar diyorlar. Benim dönemimde SGK’da 2 milyar açık vardı. Şimdi SGK’da 34 milyar açık nasıl çıktı?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı büyüme verilerini değerlendirerek, “Türkiye 7 küsur büyümüş. İçinizde 7 küsur büyüyen bir esnaf, çifçi, işçi var mı merak ediyorum. Kim büyüdü? Rantiye sınıfı” ifadelerini kullandı. Hükümetin Suriye politikasını da eleştiren Kılıçdaroğlu, “Biz Orta Doğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı (OBİT) kurmaya kararlılıyız. Allah’ın izniyle Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı seçildiğinde ve parlamentoda da Millet İttifakı çoğunluğu sağladığında Sayın Muharrem İnce’nin ilk yapacağı iş Irak, Suriye ve İran’ı ziyaret etmek olacak” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Malatya’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’de konuştu. Konuşmasında TÜİK’in açıkladığı büyüme verilerini değerlendiren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Bugün büyüme rakamları açıklandı. Türkiye 7 küsur büyümüş. İçinizde 7 küsur büyüyen bir esnaf, çifçi, işçi var mı merak ediyorum. Kim büyüdü? Rantiye sınıfı. Sizi diğerlerinden ayıran temel bir konu vardır. O da şudur: Esnaf ve çiftçi işçilerle aynı şekilde çalışmıyor. Yeri gelir günün 12 saati çalışıyorsunuz. Tatil yapabiliyor musunuz? Bizim derdimiz bu. Bu ülkede yaşayan her vatandaş huzur içinde yaşasın.

“ERDOĞAN TEFECİLERLE GÖRÜŞMEYE GİTTİ”

Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Erdoğan İngiltere’ye neden gitti? Tefecilerle görüşmeye gitti. Sayın Mehmet Şimşek neden gitti? Tefecilerle görüşmeye gitti. Türkiye bugün dünyada en çok faiz ile borlanan ülke. Neden ülkeyi tefecilere teslim ettin? Onlar dayatıyorlar, bunlar faiz yükseltiyorlar. Bütün esnaf kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye büyük bir dönüşümü yapmak zorundadır. Esnafı yaşatmazsak çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalacağız. 24 Haziran’da sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun öyle gidin. Suriyeliler dükkan açıyor, vergi vermiyorlar. Benim esnafım veriyor ama. Bizim ülkemizde, bizim vatandaşımız ikinci sınıf mumamelesi görüyorsa buna itiraz etmemiz lazım.

“CUMHURBAŞKANI OLURSA MUHARREM İNCE’NİN İLK YAPACAĞI İŞ…”

Suriye ile neden kavga ediyoruz? Biz Orta Doğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı (OBİT) kurmaya kararlılıyız. Allah’ın izniyle Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı seçildiğinde ve parlamentoda da Millet İttifakı çoğunluğu sağladığında Sayın Muharrem İnce’nin ilk yapacağı iş Irak, Suriye ve İran’ı ziyaret etmek olacak. Diyecek ki dördümüz bu coğrafyada yaşıyoruz. Neden akıyor Müslüman kanı. Silahları kim veriyor? Bir grubuna Amerika veriyor, bir bölümüne Rusya. Bizim iş dünyamız gidecek, bütün Orta Doğu’yu yeniden inşa edecek. Hiç gidip dolar için yalvarmayacağız. Biz alın teri ile paramızı kazanacağız. Kendimiz üreteceğiz. Terör de olmayacak. OBİT’e arzu ederse, daha sonra Ürdün katılabilir. Filistin katılabilir. Egemen güçler buna engel olmak isteyebilir. Bizim hayallerimiz büyük. Biz Türkiye’yi Orta Doğu’nun yıldızı haline getirmek istiyoruz. Biz kendi memleketimizde huzur içinde yaşamak istiyoruz.

“SANDIĞA GİDERKEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Erdoğan seçim konuşmalarında neden ekonomiden söz etmiyor? Ben sizlere bir siyasetçi olarak, yıllarını devlette çalışarak geçiren bir bürokrat olarak bir şey söylemek istiyorum: Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :