19 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU’NU ”İSLAM DÜNYASININ MESELELERİ” SEMPOZYUMUNA DAVET ETTİĞİ İÇİN GÖREVDEN ALINAN TÜRK OCAKLARI İSTANBUL ŞUBE BAŞKANI CEZMİ BAYRAM’DAN AÇIKLAMA

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NU ”İSLAM DÜNYASININ MESELELERİ” SEMPOZYUMUNA DAVET ETTİĞİ İÇİN GÖREVDEN ALINAN TÜRK OCAKLARI İSTANBUL ŞUBE BAŞKANI CEZMİ BAYRAM’DAN AÇIKLAMA

Eklenme : 01.07.2022 - 21:28

KILIÇDAROĞLU’NU ”İSLAM DÜNYASININ MESELELERİ” SEMPOZYUMUNA DAVET ETTİĞİ İÇİN GÖREVDEN ALINAN TÜRK OCAKLARI İSTANBUL ŞUBE BAŞKANI CEZMİ BAYRAM’DAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da Türk Ocakları’nın düzenlediği İslam Dünyası Meseleleri ve Çözüm Yolları Sempozyumu’na katılmasına MHP lideri Devlet Bahçeli’nin verdiği tepkinin ardından, İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu görevden alındı.

T24’ten Candan Yıldız’a konuşan Türk Ocakları İstanbul Şubesi Başkanı Cezmi Bayram, Kılılçdaroğlu’nun davet edilmesine yönelik tepkilerin haksız olduğunu ifade ederek “Kılıçdaroğlu’nun Türk Ocakları Sempozyomunda yer almasında herhangi bir sakınca yok. Biz doğru bir iş yaptığımız kanaatindeyiz. Bunu bugün yaşayanlardan aferin almak için yapmadık” dedi.

Sempozyuma 500 kişilik bir davetli listesinin çağrıldığını belirten Bayram, Kılıçdaroğlu’nun katılımına ilişkin tepkiler için “İşte bu tepkiler de gösteriyor ki Türkiye çok kamplaşmış. Biz bunu yumuşatmak ve farklı tarafları bir araya getirmek istiyoruz. Biz hepimiz eksiği ile fazlasıyla Türk milleti isek doğru olan bu” diye konuştu.

Türk Ocakları Genel Merkezi’nin kendisi hakkında verdiği görevden uzaklaştırma kararını tartışmak istemediğini ve şu an görevde olan Genel Başkan Mehmet Öz ile fikirlerinin uyuştuğunu ve saygı duyduğunu belirten Bayram, “Bizim aramız bir çatışma olmaz. Burada aniden koparılan ve bir takım merkezlerden de kopartılan hadiselerin meydana getirdiği halden Ocağın zarar görmemesi için arkadaşlar bir tedbir düşündüler ve böyle bir karar aldılar. Şahsım adına üzülmedim” diye konuştu.

Devlet Bahçeli’nin tepkisini değerlendiren Bayram, “Kimi hedef almış olursa olsun bu tartışmalar bizim kendimizi ifade etmemiz için Türk Ocakları açısından faydalı olmuştur” dedi.

Türk Ocakları’nın geçmişini ve bugüne nasıl geldiğini anlatan Bayram,  “Bugünün şartlarında yeniden insanlığa hizmet eden medeniyet anlayışının öncülüğünü yapmamız için bir imkan var. Bu imkan nasıl hayata geçer? Bizim bugünkü meselemiz bu” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları