KILIÇDAROĞLU’NUN ”AHLAKSIZCA PARA ALIYOR” DEDİĞİ RTÜK BAŞKANI EBUBEKİR ŞAHİN TÜRKSAT’TAKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NUN ”AHLAKSIZCA PARA ALIYOR” DEDİĞİ RTÜK BAŞKANI EBUBEKİR ŞAHİN TÜRKSAT’TAKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

06.11.2019 - 5:16

KILIÇDAROĞLU’NUN ”AHLAKSIZCA PARA ALIYOR” DEDİĞİ RTÜK BAŞKANI EBUBEKİR ŞAHİN TÜRKSAT’TAKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında dikkat çektiği RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TÜRKSAT’taki görevinden istifa etti. Şahin yaptığı açıklamada, “RTÜK ve TÜRKSAT gibi iki güzide kurumumuzun haksız yere daha fazla yıpratılmaması için tamamen hukuki, vicdani ve ahlaki sınırlar içerisinde görev aldığım TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılıyorum” dedi.

Geçtiğimiz hafta RTÜK üyesi Faruk Bildirici’nin üyelikten ihraç edilmesinin ardından tepki çeken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in TÜRKSAT’taki yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği öne sürüldü. Gelişmeyi paylaşan RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşçı oldu.

Taşçı, sosyal medya hesabından “CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun bugünkü grup toplantısında dikkat çektiği RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti…” mesajını paylaştı.

rtuk-baskani-ebubekir-sahin-turksat-yonetim-kurulu-uyeliginden-istifa-etti-646070-1.

ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA: İSTİFAYI DOĞRULADI

Ebubekir Şahin, TÜRKSAT yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini doğruladı. Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Başkanlığını yaptığım RTÜK ve TÜRKSAT gibi iki güzide kurumumuzun haksız yere daha fazla yıpratılmaması için tamamen hukuki, vicdani ve ahlaki sınırlar içerisinde görev aldığım TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılıyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Ebubekir Şahin

@ebekirsahin

Başkanlığını yaptığım RTÜK ve TÜRKSAT gibi iki güzide kurumumuzun haksız yere daha fazla yıpratılmaması için tamamen hukuki, vicdani ve ahlaki sınırlar içerisinde görev aldığım TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılıyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

FARUK BİLDİRİCİ: İSTİFA DOĞRUYSA HAKLILIĞIM ORTAYA ÇIKMIŞ OLUR

İstifa haberinin basına yansımasından sonra Çağdaş Ses’e konuşan Faruk Bildirici, istifa açıklamasını RTÜK Başkanı Şahin’in kendisinden duymak istediğini belirterek, “Kendisinden resmi bir açıklama bekliyorum. Eğer bu istifa doğruysa benim haklılığım ortaya çıkmış olur” diye konuştu.

Faruk Bildirici’nin Üst Kurul toplantısında Ebubekir Şahin’i TÜRKSAT’tan istifa etmeye davet etmiş, ardından da yazılı başvuruda bulunmuştu.

BİLDİRİCİ’DEN YENİ AÇIKLAMA: HAK VE HUKUK MÜCADELEM SÜRECEK

Ebubekir Şahin’in sosyal medya hesabından TÜRKSAT’taki görevinden istifa ettiğini duyurmasının ardından Faruk Bildirici bir açıklama daha yaptı. Twitter’dan yaptığı paylaşımda Bildirici, “Ebubekir Şahin, Türksat yönetiminden istifa ettiğini açıklamış. Bu istifa benim haklılığımı kanıtladı. Baştan beri orada hukuksuz olduğunu söylemiştim. Mecbur kalınca istifa ederek hukuki sorumluluktan kurtulamayacak. Hak ve hukuk mücadelem sürecek. Hem de daha kararlı olarak…”

Faruk Bildirici@farukbildirici

Ebubekir Şahin, Türksat yönetiminden istifa ettiğini açıklamış. Bu istifa benim haklılığımı kanıtladı. Baştan beri orada hukuksuz olduğunu söylemiştim. Mecbur kalınca istifa ederek hukuki sorumluluktan kurtulamayacak. Hak ve hukuk mücadelem sürecek. Hem de daha kararlı olarak…

View image on Twitter

KILIÇDAROĞLU, “AHLAKSIZCA PARA ALIYOR” DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün grup toplantısında yaptığı konuşmada Ebubekir Şahin ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, “Kendi görev alanıyla ilgili olan bir yere yönetici olarak atanamaz. Bu zat TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğine atanıyor. Yayım iletim yetkisi bulunan ve 06118 sicil numarasıyla kayıtlı bir platform. Doğrudan RTÜK’le ilişkili. Ahlaksızca para alıyor buradan. Orada tarife belirleyip RTÜK’e gelip bunu uyguluyor. Kendisini uyardık, buradan istifa et dedik. Arpalık kadar kuruluş var, git oralardan paranı al” ifadelerini kullanmıştı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :