KILIÇDAROĞLU’NUN RESTİNİN ARDINDAN, İNCE SAHAYA İNİYOR. BU ARADA GENEL MERKEZE TEPKİLER VAR. GÜRSEL EROL OTURMA EYLEMİ BAŞLATIYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’NUN RESTİNİN ARDINDAN, İNCE SAHAYA İNİYOR. BU ARADA GENEL MERKEZE TEPKİLER VAR. GÜRSEL EROL OTURMA EYLEMİ BAŞLATIYOR.

26.06.2018 - 18:52

KILIÇDAROĞLU’NUN RESTİNİN ARDINDAN, İNCE SAHAYA İNİYOR. BU ARADA GENEL MERKEZE TEPKİLER VAR. GÜRSEL EROL OTURMA EYLEMİ BAŞLATIYOR.

Siyasi kariyeriyle ilgili ‘mücadeleye devam’ mesajı veren CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

 

Cumhurbaşkanlığı adaylığında yüzde 30.6 oy alan CHP ‘nin adayı Muharrem İnce , dün yaptığı basın toplantısında, Bülent Ecevit’ten sonra CHP olarak yüzde 30 barajını aşan ilk isim olduğunu belirtmiş, “Yüzde 50 barajını da aşabiliriz” diyerek siyasi kariyeriyle ilgili mücadeleye devam edeceğini duyurmuştu. İnce, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü basın toplantısı biter bitmez sosyal medya aracılığıyla “Sahaya inme” mesajı verdi. İnce, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Hepimizin Cumhurbaşkanı” adayı olarak tüm Türkiye ile buluşmak, kucaklaşmak, teşekkür etmek için seçim öncesinde gidemediğim illerden başlayarak 81 vilayete gideceğim”

 

Muharrem İNCE@vekilince

“Hepimizin Cumhurbaşkanı” adayı olarak tüm Türkiye ile buluşmak, kucaklaşmak, teşekkür etmek için seçim öncesinde gidemediğim illerden başlayarak 81 vilayete gideceğim.

Kılıçdaroğlu’nun “Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur” değerlendirmesi için Sağlar twitter hesabından “Kendi koltuklarını sağlamlaştırmak için “merkez yoklaması” yapanlar mı? Yoksa ‘ön seçim yapalım üyelerimiz adaylarımızı belirlesin’ diyenler mi? Koltuk sevdalısı? ‘9 seçim kaybeden ve hala başarılıyız’ diyenler mi? Yoksa ‘artık değişim gerekir'”diyenler mi? Koltuk sevdalısı!..” cevabını verdi.

 

Fikri Sağlar@dfikrisaglar

Kendi koltuklarını sağlamlaştırmak için “merkez yoklaması” yapanlar mı? yoksa “ön seçim yapalım üyelerimiz adaylarımızı belirlesin” diyenler mi? koltuk sevdalısı??
“9 seçim kaybeden ve hala başarılıyız” diyenler mi? yoksa “artık değişim gerekir “diyenler mi? koltuk sevdalısı!..

Bir diğer gelişme ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı yapan CHP’li vekil oturma eylemi başlatıyor.

Elazığ’da 40 yıl sonra CHP’nin vekil çıkarmasını sağlayan Gürsel Erol, yarın saat 11.00’de CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlatacağını duyurdu.

CHP’li Gürsel Erol’un paylaşımı şöyle:

“Gelecek hedefi olmayan yalnızca iktidara karşı mücadele ve direniş hikâyesi anlatan bir yönetim anlayışını tanımıyorum. CHP’nin söylemi yalnızca mücadele ve direniş üzerine olmamalı; iktidar ve ülkeyi yönetme iddiası ve iradesi üzerine olmalıdır.

Ülke yönetimini hedeflemeyen, genel merkezi yönetmekle yetinenlere meydan okuyorum. Yarın saat 11:00’de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım. Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’sine sahip çıkmalıyız. Eyleme tüm CHP örgütlerini, üyelerini ve gönül verenleri davet ediyorum.”

Günün son gelişmesi ise CHP Genel Merkez binası önünde CHP Denizli İl Gençlik Örgütü, pankartlarla oturma eylemi yaptı. Sosyal medyadan örgütlenen CHP’li gençler, #Saat20deCHPönünde etiketiyle buluşma çağrısı yaptı. Çağrıya yaklaşık 100 kişi katılırken, katılım gösterenler arasında gazeteci İrfan Değirmenci de bulundu.

CHP Denizli İl Gençlik Örgütü üyesi beş genç, 24 saat oturma eylemi yapacaklarını belirtti. 24 Haziran seçimlerindeki başarısızlığın ardından CHP yönetimini protesto eden gençler, “Açıklama istiyoruz Sn. Genel Başkan”, “Parti içerisinde de adalet” pankartlarıyla mesaj verdi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :