29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

KOLOMBİYA’DA MUCİZE..DÜŞEN UÇAKTAKİ BİRİ BEBEK 4 ÇOCUK 40 GÜN SONRA SIĞINDIKLARI TROPİK ORMANDA BULUNDU

Ana Sayfa » DÜNYA » KOLOMBİYA’DA MUCİZE..DÜŞEN UÇAKTAKİ BİRİ BEBEK 4 ÇOCUK 40 GÜN SONRA SIĞINDIKLARI TROPİK ORMANDA BULUNDU

Eklenme : 10.06.2023 - 14:12

KOLOMBİYA’DA MUCİZE..DÜŞEN UÇAKTAKİ BİRİ BEBEK 4 ÇOCUK 40 GÜN SONRA SIĞINDIKLARI TROPİK ORMANDA BULUNDU
Kolombiya’da 40 gün önce düşen küçük uçaktaki 4 çocuğun sağ bulunduğu doğrulandı. Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tüm ülke için büyük sevinç! 40 gün önce Kolombiya ormanlarında kaybolan 4 çocuk sağ bulundu” ifadesini kullandı.
Kolombiya’da1 Mayıs‘ta içindeki 7 kişiyle kaybolan ve 17 Mayıs’ta enkazı bulunan küçük uçaktaki 4 çocuğun sağ olarak bulunduğu resmen teyit edildi. Kurtulanlar içinde 11 aylık bir bebeğin de olduğu bilgisi paylaşıldı.
Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tüm ülke için büyük sevinç! 40 gün önce Kolombiya ormanlarında kaybolan 4 çocuk sağ bulundu.” ifadesini kullandı. Haftalardır çocukların sağ bulunması için yoğun bir arama faaliyeti yürüten Ordu, haberi “Mucize” olarak duyurdu.
Açıklamada, 4 kardeşin Caqueta yönetim belgesine bağlı ormanlıkta yerlerinin tespit edildiği kaydedilerek, “Mucize, Mucize, Mucize” ifadesine yer verildi. Blu Radio’nun haberinde, kardeşlerden en büyüğü Lesly’nin, küçük kardeşlerini hayatta tutabilmek için ormanda geçici bir sığınak kurduğu bilgisi paylaşıldı.
Askeri personel tarafından bulunan çocukların sağlık durumlarının ise ‘sıvı kaybı’ ve ‘böcek ısırığı’ kaynaklı sorunlar olduğu bildirildi. Yetkililerin kardeşlerle ilgili 18 Mayıs’taki açıklamasında, çocukların sağ bulunduğu belirtilmiş ancak akıbeti doğrulanamamıştı.
Ülkenin güneyindeki ormanlarda 17 Mayıs’ta enkazı bulunan küçük uçaktaki diğer 4 kişinin ise cesedi tespit edilmişti. Guaviare yönetim bölgesine bağlı San Jose kentinde düştüğü sanılan HK 2803 numaralı küçük uçakta 7 kişinin bulunduğu belirtilmişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları