KORKMAZ KARACA VE BENZERLERİ ÖNCE PARTİYİ SAĞA ÇEKTİ, ARDINDAN 24 HAZİRAN YENİLGİSİYLE NOKTALANAN TABLOYU YARATTI. SONUÇ: TABAN ORTADA KALDI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » KORKMAZ KARACA VE BENZERLERİ ÖNCE PARTİYİ SAĞA ÇEKTİ, ARDINDAN 24 HAZİRAN YENİLGİSİYLE NOKTALANAN TABLOYU YARATTI. SONUÇ: TABAN ORTADA KALDI.

09.10.2018 - 10:01

KORKMAZ KARACA VE BENZERLERİ ÖNCE PARTİYİ SAĞA ÇEKTİ, ARDINDAN 24 HAZİRAN YENİLGİSİYLE NOKTALANAN TABLOYU YARATTI. SONUÇ: TABAN ORTADA KALDI.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine getirdiği isimler CHP’nin bugün içine sürüklendiği açmazın fotoğrafını ortaya koyuyor.

Odatv’nin yer alan habere göre Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nın en dikkat çeken ataması Ekonomi Politikaları Kurulunda gerçekleşti. Listede CHP’yi yakından ilgilendiren bir isim de var: Korkmaz Karaca.

Kimdir bu her devrin adamı Karaca?

Karaca siyasi hayatına ilk olarak Anavatan Partisi’ne yakın Arı Grubu’nda başladı. Daha sonra Cem Boyner’e yakın isim oldu. Sonra Mustafa Sarıgül’ün yanında yer aldı ve CHP’ye geldi.

Deniz Baykal’a yaklaştı ve CHP’nin Parti Meclisi’ne girdi.

“Baykal’ın prensi” denilen Korkmaz Karaca, Erdoğan’ın yanında saf tuttu. Öyle ki Erdoğan’ın seçim programlarını adım adım takip etti. Bu kez Erdoğan ve AKP’nin yönetimdeki isimlerle “Rabia” işareti yapıp, fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

İnsan kuşkusuz kendini geliştiren bir varlık. Ama konu siyaset olunca bunun adı literatürde ilkesizlik, savrulma ve etik değerlerden uzaklaşmaya kadar uzanan bir sınıflandırmaya girmiyor mu? CHP’nin en saygın, en etkin organı kabul edilen Parti Meclisi’ne Korkmaz Karaca ve benzerlerini taşıyan anlayışı nasıl değerlendirmek gerekir. Cumhuriyet’i kuran bir partinin en üst yönetim organına girmeyi başaracaksınız ama ardından ülkeyi tek adam rejimine sürükleyen bir sistemin beyin takımında üst sıralarda yer alacaksınız.

Erdoğan’ın dün Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine yaptı atamalar CHP açısından kesinlikle sorgulanması gereken bir gelişme.

Peki bu atamalarda başka hangi isimlere yer verildi?

Ekonomi kuruluna atananlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanları Cemil Ertem ve Yiğit Bulut yer aldığı görülüyor. Ayrıca Ekonomi Eski Bakanı Nihat Zeybekci de ekonomi kurulunda yer aldı.

Öte yandan işadamı Aydın Doğan’ın kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın eşi iş adamı Mehmet Ali Yalçındağ’n da Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kuruluna atanması dikkat çekti.

Aydın Doğan’ın ismi son olarak Doğan Medya Grubunu, Demirören ailesine satmasıyla gündeme gelmişti.

Politika kurullarına atanan üyeler şu şekilde:

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :