NUR SERTER: KÖRPE ZİHİNLERİ SÜNGERLEŞTİREREK EBEDİ İKTİDARI ELDE ETME GAYRETLERİ BOŞA ÇIKACAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » NUR SERTER: KÖRPE ZİHİNLERİ SÜNGERLEŞTİREREK EBEDİ İKTİDARI ELDE ETME GAYRETLERİ BOŞA ÇIKACAK

16.04.2018 - 10:28

NUR SERTER: KÖRPE ZİHİNLERİ SÜNGERLEŞTİREREK EBEDİ  İKTİDARI ELDE ETME GAYRETLERİ BOŞA ÇIKACAK

 

1980’lerin başlarından itibaren Türkiye’de her alanda kök salan Fethullah Gülen cemaatinin hedefindeki ilk nokta kuşkusuz eğitim kurumlarıydı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilkokullardan üniversitelere, dershanelerden yurtlara kadar eğitimin birçok aşamasında bu karanlık düşüncenin nasıl örgütlendiği apaçık ortaya çıktı.

Peki çıktı da ne oldu?

Değişen ne?

Prof. Dr. Nur Serter (önceki dönem milletvekili) CHP ile Ortak Akıl Platformu’na yaptığı açıklamalarda çarpıcı bilgiler verdi:

”Cumhuriyetle hesaplaşmayı temel hedefleri kabul edenler, Osmanlı’ya özlemlerini bu çağ dışı okulları açarak tatmin etmek uğruna çocuklarımızın yaşamlarını karartmakta sakınca görmemekteler.

3-6 yaş arasındaki çocukların kabul edildiği, çoğu eğitime elverişsiz mekanlarda açılan ve öğretmen niteliği taşımayan, sertifikasız kişilerce eğitim yaptırılan bu okulların hangi kurumun bünyesinde faaliyetlerini sürdürdükleri tam olarak belirgin değildir.

Okul öncesi eğitim kurumu kategorisine dahil olan bu okulların birçoğu tarikat ve cemaatlerin, bir bölümü “kuran kursu” statüsünü kullanarak Diyanet İşleri Başkanlığının sorumluluk alanı içindedir.

Milli Eğitim Bakanlığı ise internet sitelerinde tüm etkinlikleri görsel olarak da yayınlanan bu sözde okulları denetlemekten bile kaçınan bir hoşgörü ile karşılamaktadır.

Bazı AKP Belediyeleri ise kendilerine okul öncesi eğitim konusunda yapılan başvuruları, bu okullara yönlendirmektedir.”

 

Prof. Dr. Nur Serter’in bu önemli yazısının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

EĞİTİM BİRLİĞİNE SON İHANET Prof.Dr. Nur SERTER

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :