7 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

KRİTİK GELİŞME..ERDOĞAN’DAN DİLEKÇE: KILIÇDAROĞLU’NUN İFADESİ ALINSIN

Ana Sayfa » GÜNCEL » KRİTİK GELİŞME..ERDOĞAN’DAN DİLEKÇE: KILIÇDAROĞLU’NUN İFADESİ ALINSIN

Eklenme : 28.10.2021 - 13:43

KRİTİK GELİŞME..ERDOĞAN’DAN DİLEKÇE: KILIÇDAROĞLU’NUN İFADESİ ALINSIN

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, avukatı aracılığıyla ‘siyasi cinayetler iddiaları hakkında ikinci kez dilekçe vererek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesinin alınmasını istedi.

Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere muhalefetten bazı isimler ziyasi cinayetlerin yaşanabileceği konusunda kendilerine duyumlar geldiğini açıklamıştı. Bu iddialar üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Ekim’de avukatı Doç.Dr. Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı müracaatta bulundu. Dilekçede HP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve bu partilerin bir kısım temsilcilerinin bu doğrultuda somut herhangi bir bilgi içermeyen beyanlarda bulunduklarına dikkat çekildi.

Dilekçede söz konusu iddiaların halk arasında endişe ve korku yaratmak amacıyla dile getirildiği ileri sürüldü ve aslının olup olmadığının araştırılması istendi.

Erdoğan’ın avukatları dün ikinci bir dilekçe vererek Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayetlerle ilgili ifade vermesini istedi.

Hürriyet’den Abdülkadir Selvi’nin haberine göre Kılıçdaroğlu’nun, siyasi cinayetler iddiasına gerekçe olarak gösterdiği Erdoğan’ın konuşmalarının izah edildiği dilekçede, “Sonuç olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisine başvurulması için lüzumlu usuli işlemlerin, iddiaların vehameti de dikkate alınarak ivedilikle yerine getirilmesi talep edilmiştir” denildi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları