29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

KRİTİK GELİŞME..KRİTİK İDDİA..”KILIÇDAROĞLU’NUN YAKIN ÇEVRESİ İBB ADAYI OLARAK SARIGÜL’Ü GÖSTERME FİKRİNİ DİLLENDİRİYOR..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KRİTİK GELİŞME..KRİTİK İDDİA..”KILIÇDAROĞLU’NUN YAKIN ÇEVRESİ İBB ADAYI OLARAK SARIGÜL’Ü GÖSTERME FİKRİNİ DİLLENDİRİYOR..”

Eklenme : 08.06.2023 - 20:46

KRİTİK GELİŞME..KRİTİK İDDİA..”KILIÇDAROĞLU’NUN YAKIN ÇEVRESİ İBB ADAYI OLARAK SARIGÜL’Ü GÖSTERME FİKRİNİ DİLLENDİRİYOR..”

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında iplerin kopmasının ardından yaşanan gelişmelere ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu. Işık, “Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresi, İBB adayı olarak Mustafa Sarıgül’ü gösterme fikrini dillendirmeye başladı” dedi. Söz konusu iddiaya yönelik açıklamada bulunan Sarıgül ise, “benim açımdan böyle bir adaylık söz konusu değil, olamaz da. Ayrıca bunu parti içinde kim dillendiriyorsa bilsin ki CHP’ye iyilik yapmıyor” dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Seçim sonuçlarının yankıları sürerken, yerel seçimlerle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresinin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı olarak, Ekrem İmamoğlu yerine Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı ve CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül‘ün adını dillendirilmeye başlandığını iddia etti.

“SANA SÖZ BELEDİYELERİ DE KAYBEDECEĞİZ!”

Işık, söz konusu iddiayı Twitter hesabından şu ifadelerle paylaştı:

“Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresi değişim talebi karşılıksız kalınca Kemal Bey’le ipleri koparan Ekrem İmamoğlu yerine İBB adayı olarak Mustafa Sarıgül’ü gösterme fikrini dillendirmeye başladı. Sana Söz belediyeleri de kaybedeceğiz!”

MUSTAFA SARIGÜL’DEN YANIT!

Candaş Tolga Işık, söz konusu iddialara ilişkin Mustafa Sarıgül’ün kendisini aradığını belirterek, şunları kaydetti:

“Az Ônce Mustafa Sarıgül aradı, ‘Şu ana kadar bana gelen böyle bir şey olmadı. Ama şimdiden söyleyebilirim ki benim açımdan böyle bir adaylık söz konusu değil, olamaz da. Ben geri dönüp bakmam! Ayrıca bunu parti içinde kim dillendiriyorsa bilsin ki CHP’ye iyilik yapmıyor’ dedi.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları