KULLANDIĞI ARAÇ LAMBORGHİNİ, FİYATI 4 MİLYON LİRA. AKP’NİN GÖZDE ADAYI KENAN SOFUOĞLU, KİM TUTAR SENİ, KİM?

Ana Sayfa » GÜNCEL » KULLANDIĞI ARAÇ LAMBORGHİNİ, FİYATI 4 MİLYON LİRA. AKP’NİN GÖZDE ADAYI KENAN SOFUOĞLU, KİM TUTAR SENİ, KİM?

22.05.2018 - 21:33

KULLANDIĞI ARAÇ LAMBORGHİNİ, FİYATI 4 MİLYON LİRA. AKP’NİN GÖZDE ADAYI KENAN SOFUOĞLU, KİM TUTAR SENİ, KİM?

ÖTV zamlarına gelen eleştirilerileri, “Kalkıp da Porsche kullanacağına, Fiat kullan, Volkswagen kullan. Biraz daha düşür harcamayı” diye savunan Cumhurbaşkanı Recip Tayyip Erdoğan’ın bizzat arayarak vekil adaylığını haber verdiği dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Adapazarı’ndaki parti toplantısına Lamborghini marka lüks spor otomobiliyle geldi.

 

Sakarya’da AKP 3’üncü sıradan milletvekili adayı gösterilen milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu , Adapazarı’nda parti toplantısına katıldı. Kenan Sofuoğlu , AKP Sakarya İl Binası önüne Lamborghini Aventador S modeli lüks otomobiliyle geldi. Toplantıya katılan diğer adayları tebrik ederek AKP Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ile görüşen Kenan Sofuoğlu , dünya şampiyonalarında olduğu gibi siyasette de iyi bir kariyer yapmayı hedeflediğini söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini dün arayıp aday olduğunu haber verdiğini söyleyen Kenan Sofuoğlu ,”En büyük sürpriz benim için oldu. Bir aydır konuşuluyordu. Son 3-4 gündür Türkiye genelinde çok konuşuluyordu. Herkes soruyordu, herkese aynı cevabı veriyordum. Ben sizden çok bilmiyorum, basında okuduğum kadarıyla biliyorum dedim. Dün öğle vakitlerinde Cumhurbaşkanımızla telefon görüşmesi yaptık. Kendisi aradı beni. Detaylarını çok konuşmak istemiyorum. Bu listede olmamız kararı çıktı bu konuşmadan. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah. Dünyanın her yerinde yarışlara katıldım, her yerini gezdim fakat Sakarya ‘dan hiç ayrılmadım. Cumhurbaşkanımız tarafından böyle bir görev verildiği için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Sıfırdan çıkıp, Sakarya ‘dan çıkıp dünya şampiyonluğunda bir kariyer yaptıysak, Allah’ın izniyle siyasette de büyüklerimin desteğiyle güzel şeyler yapabileceğime inanıyorum” diye konuştu.

Sofuoğlu toplantı çıkışında lüks spor otomobilini bir yakınına verip, parti aracına bindi.

[Haber görseli]

 DEĞERİ 4 MİLYON LİRA 

Beyaz renk Lamborghini Aventador S model aracı 2017 Kasım ayında satın alan Sofuoğlu, 4 milyon lira ödeme yapmıştı.

ÖTV ZAMLARINA ‘PORSCHE YERİNE FIAT’A BİN’ SAVUNMASI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2011 yılında AKP’nin 18. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasında, ÖTV zamlarına ilişkin ilginç değerlendirmelerde bulunmuştu. Zamları, “Sigara içme, Porsche yerine Fiat’a bin” diye savunun Erdoğan şunları söylemişti:

“Ayıptır ya ayıp. Milletin temsilcisini milleti ile nasıl ayırıyor. Bunun oyunlarını oynuyorlar. Sigarayı içmezsin olur biter. Alkolü biraz daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına gel Fiat kullan ne olacak Volkswagen kullan ne olacak. Ülkenin cari açık sorunu var. Rahmetli Özal’ın kemer sıkma dediği olay işi sıkı tutmazsak Yunanistan’ın durumuna mı düşelim. Biz eşeği sağlam kazığa bağlayalım.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :