30 Mart 2023 - Hoş geldiniz

KUŞKUSUZ SANATA DEVAM..MÜJDAT GEZEN SAHNELERE VEDA ETTİ: ARTIK DİNLENMEK İSTİYORUM

Ana Sayfa » GÜNCEL » KUŞKUSUZ SANATA DEVAM..MÜJDAT GEZEN SAHNELERE VEDA ETTİ: ARTIK DİNLENMEK İSTİYORUM

Eklenme : 15.01.2023 - 21:12

KUŞKUSUZ SANATA DEVAM..MÜJDAT GEZEN SAHNELERE VEDA ETTİ: ARTIK DİNLENMEK İSTİYORUM
Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 1

Sanatçı Müjdat Gezen’in 70’inci sanat yılı, birçok önemli ismin katılımıyla kutlandı.

Duvar’da yer alan habere göre tören, Harbiye’de bulunan Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti.

117

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 2

Gezen’in eski öğrencisi, oyuncu İlker Ayrık’ın sunuculuğunu yaptığı törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, iş insanı Rahmi Koç, tarihçi İlber Ortaylı, gazeteci Uğur Dündar, oyuncular Haldun Dormen, Demet Akbağ, Mehmet Alabora, Zihni Göktay, Şevket Çoruh, Nevra Serezli, Ezgi Mola, Birce Akalay, şarkıcı Nilüfer, Fatih Ürek, Yonca Evcimik ile birlikte Gezen’in kızı Elif Gezen, eşi Leyla Turgut ve daha bir çok tanınmış isimle birlikte dostları ve sevenleri katıldı.

217

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 3

Etkinlik, yönetmenliğini Gökmen Ulu’nun yaptığı, Gezen’in hayatını anlatan belgesel filmle başladı. Belgeselde yer alan Yeşilçam dönemine ait görüntüler, izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Kızı Elif Gezen tarafından davet edilen Müjdat Gezen, alkışlarla sahneye geldi.

317

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 4

Müjdat Gezen jübile konuşmasını yaptı ve şunları söyledi:

“Hani bir kaydırak vardır ya çocuk parklarında, küçük çocuklar o merdivenleri dakikalarca çıkar, sonra o kaydıraktan bir iner, bir iki saniyede biter. Ben o kaydırağın tam başındaki adamım şimdi. Oradan inişe böyle hızla geçiyorsun.”

417

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 5

Yoruldum, dinleneyim. Öğrencilerimle oyun koyarım sahneye, onlar oynarlar. Ben seyrederim, yazarım, onlar oynarlar ama, artık sahneye çıkacak gibi hissetmiyorum kendimi. Bu gece kızımla beraber en son oynadığımız oyun, baba-kızdan bir bölüm oynuyoruz. Sonra hadi bana eyvallah. Ustalara, bana emeği geçen herkese, bu halka çok teşekkür ediyorum.”

517

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 6

“Bu zor bir meslek, çileli bir meslek. Çilesini de çektik, sefasını da sürdük. Şimdi artık dinlenme zamanı. Gün gelir bir dizide oynarız, bir şey yaparız ufak ufak. Ama bu yorgunlukla biraz da dinlenmek istiyorum.”

617

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 7

Tören öncesi konuşan Kılıçdaroğlu,

“Sanatın ve sanatçının değerini her toplumun, tüm katmanlarıyla bilmesi gerekir. Müjdat Gezen’i bize güldüren sanatçı olarak tanıttılar ama, izlerken duygulandığımız anlar da oldu. Dolayısıyla sanatçı bizi güldüren, ağlatan, düşündüren değerli bir insandır ve dolayısıyla, sanatın ve sanatçının önem kazandığı her toplum bir anlamda gelişmiş toplumdur” dedi.

717

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 8
817

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 9

İş adamı Rahmi Koç, “Her zaman takdir ettiğimiz büyük sanatkarın, memlekete ve sahneye çok önemli faydaları oldu. 70 yıl dile kolay, kendisini huzurunuzda tebrik ediyorum” dedi.

917

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 10
1017

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 11

Gezen’in öğrencisi de olan oyuncu Demet Akbağ, “Yetiştirdiği pek çok öğrenci, bildiğim, bilmediğim, hepimiz bir an geçmişe gittik. Muhteşem bir sanat geçmişi var Müjdat Gezen’in, insanlığı, dostluğu, ağabeyliği, babalığıyla. Belgeseli de ağlaya ağlaya izledik burada. Ben de bir dönem öğrencisi olduğum için ve aynı sahneyi de paylaştığım için çok şanslı sayıyorum kendimi” dedi.

1117

Müjdat Gezen sahneye, sahnede veda etti: Artık dinlenmek istiyorum - Sayfa 12

Tarihçi İlber Ortaylı, “O karikatürü gerçek hayatta tiyatral hale getiren biri. En unutamadığım anlarından, meddahlıklarından biri rahmetli Çetin Altan’ın taklididir. Klasik ve geleneksel tiyatroyu da yapmış, ikisini birleştiren, önemli tiplemeler bırakan bir insan. Bunun dışında ise iyi bir eğitimci, insan yetiştirmek, bizim dallarımızda, sanatta, bilimde çok önemli” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları