25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

KUŞKUSUZ SUÇ ORTAKLARI DA VAR..MEZAR EVLERİ YAPAN MÜTEAHHİTLERİNDEN BİRİYDİ: ”VİCDANIM RAHAT”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KUŞKUSUZ SUÇ ORTAKLARI DA VAR..MEZAR EVLERİ YAPAN MÜTEAHHİTLERİNDEN BİRİYDİ: ”VİCDANIM RAHAT”

Eklenme : 14.02.2023 - 8:33

KUŞKUSUZ SUÇ ORTAKLARI DA VAR..MEZAR EVLERİ YAPAN MÜTEAHHİTLERİNDEN BİRİYDİ: ”VİCDANIM RAHAT”

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde dün yapılan kimlik kontrolleri sırasında, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmasından kapsamında aranan Yavuz Karakuş ve Sevilay Karakuş, Gürcistan’a kaçmaya çalışırken yakalanarak, gözaltına alındı.

Yavuz Karakuş’un Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonucu Adıyaman’da yıkılan çok sayıda binanın müteahhidi olduğu belirlendi.

“VİCDANIM RAHAT”

Yavuz Karakuş ve eşi Sevilay Karakuş’un üzerinden 16 bin dolar ve 20 bin lira para çıktı. Sağlık kontrolüne götürülürken gazetecilerin “Vicdanınız rahat mı?” sorusuna Yavuz Karakuş “Vicdanım rahat. 44 bina yaptım. 4’ü yıkıldı. Her şeyi usulüne uygun yaptım” dedi.

Emniyette işlemleri tamamlanan Karakuş çiftinin, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı adına Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifadelerine başvuruldu. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Yavuz Karakuş, yaptıkları binalarda kendilerinin de oturduklarını, kolonları kesilmiş olan veya fay hattı üzerinde olan birkaç binalarının yıkıldığını ileri sürdü. Karakuş çifti sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİR MÜTEAHHİT DAHA TUTUKLANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada da “Hatay Antakya’da depremde yıkılan Erdoğan Apartmanı müteahhiti şüpheli Mustafa Erdoğan Keçecioğlu Ankara’da bir otelde yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları